Fitch присвоїло стабфонду ESM найвищий кредитний рейтинг

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло європейського стабілізаційного механізму (ESM) довгостроковий кредитний рейтинг AAA - найвищий з можливих. Прогноз по рейтингу - "стабільний", повідомляється в релізі агентства.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло європейського стабілізаційного механізму (ESM) довгостроковий кредитний рейтинг AAA - найвищий з можливих. Прогноз по рейтингу - "стабільний", повідомляється в релізі агентства.

Сьогодні міністри фінансів єврозони повинні запустити постійний фонд допомоги "Європейський механізм стабільності". Міністри фінансів єврозони, що входять до ради керуючих ESM, проведуть установчі збори в Люксембурзі через два роки після того, як лідери Євросоюзу підтримали ідею створення постійного інституту підтримки. "ESM почне працювати з понеділка", - сказав чиновник єврозони, пов'язаний з ESM.

Читайте також: Юнкер заявляє, що фонд єврозони ESM почне діяти у жовтні 2012 р

Постійний антикризовий фонд ESM, задуманий як антикризовий фонд зони євро, обсягом 500 млрд євро запрацює за умови схвалення його країнами, на частку яких припадає 90% статутного капіталу єврозони в Європейському центральному банку. Передбачалося, що ESM буде ратифікований до 1 липня 2012 р., проте крайній термін був перенесений через затримки з ратифікаційними процедурами в ряді країн єврозони, включаючи Німеччину.

Читайте також: Єврокомісія припускає надання фонду ESM статусу банку

Єврокомісія не виключає можливості надання Європейського механізму стабільності (ESM) банківської ліцензії. Раніше ЄЦБ відкидав цю ідею, тому що знаходив її "погано замаскованим фінансуванням урядів". Однак на початку серпня глава ЄЦБ Маріо Драгі у своєму виступі заявив про ймовірну зміну статусу європейських фондів.

Зазначимо, що в німецькій пресі були повідомлення про те, що Європейський стабілізаційний механізм може бути збільшений до 2 трлн євро. Якби можливості механізму були збільшені в 4 рази, стабфонд ESM не потребував би притоці додаткової ліквідності з пережато заходами економії бюджетів країн єврозони. Однак, чутки про можливе розширення фонду категорично спростували в Мінфіні Німеччини.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся