Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові рейтинги платоспроможності 26 італійських банків. Зниження торкнулося також їх депозитарних рейтингів, йдеться в офіційному повідомленні агентства. Прогноз по обох рейтингах "негативний".
Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові рейтинги платоспроможності 26 італійських банків. Зниження торкнулося також їх депозитарних рейтингів, йдеться в офіційному повідомленні агентства. Прогноз по обох рейтингах "негативний".
Зміна рейтингів майже в усіх випадках відображає оцінку агентством кожного окремого банку і не враховує можливу допомогу з боку третіх осіб, включаючи державу. Частина банків, чиї рейтинги були знижені, входить в більші фінансові організації.
Для 10 банків рейтинг знижений на 1 пункт, для 8 банків - на 2 пункти, для 6 організацій - на 3 пункти і для 2 банків - на 4.
Серед причин зниження Moody's називає погіршення економічної ситуації в Італії, значний обсяг "поганих" боргів і обмежені можливості для збільшення банківського капіталу. При цьому для кожного банку агентство виділило індивідуальні причини для зниження.
Можливість подальшого зниження рейтингів агентство пояснило значними ризиками в економіці, можливими помилками з боку керівництва банків і рецесією в країнах єврозони.
Під пониження потрапили в тому числі і два найбільші банки Італії - UniCredit і Intesa Sanpaolo. Їх рейтинги знижені на один щабель - з A3 до A2. Також були знижені рейтинги Banca Monte Parma, Banca Popolare di Milano, Banca Delle Marche.
Moody's підкреслило, що в даний час рейтинг італійських банків перебуває на одному з найнижчих рівнів в Європі.
Рішення Moody's стало ще одним ударом для найбільших банків Італії, які, на вимогу наглядового органу, до червня повинні наростити капітал на 15 млрд євро.
Зазначимо, що італійські банки в ході програм надання ліквідності від ЄЦБ залучили в цілому майже 300 млрд євро. Частково за наполяганням прем'єра Маріо Монті, велика частина цих коштів була направлена на покупку держборгу Італії. Однак тепер саме тут таїться ще одна загроза для фінансової системи. Зростання доходностей по державних паперах безпосередньо відбивається на фінансовому становищі інвесторів, якими і є банки.
Нагадаємо, що Moody's в квітні поставило на перегляд 114 банків Європи, так що подальші дії агентства ще як мінімум місяць будуть впливати на ринки, зазначає "Росія 24". Усього під скорочення потрапить понад сотня фінансових інститутів Старого і Нового Світу, серед яких найбільший французький банк BNP Paribas SA, його конкурент з Німеччини Deutsche Bank AG, а також американська Morgan Stanley і багато інших. У тому випадку, якщо Moody's виконає свою обіцянку, дану у лютому нинішнього року, провідні банки в секторі ризикують отримати найнижчий рейтинг за всю свою історію. Аналітики вже говорять, що такий сценарій може призвести до різкого погіршення ситуації в глобальній банківській системі, зростання вартості запозичень і падіння обсягу кредитування. Як наслідок, темпи зростання світової економіки також виявляються під питанням.
Рішення Moody's почати масові зниження банківських рейтингів стане наслідком аналогічних дій, проведених у минулому році двома іншими рейтинговими гігантами - Standard & Poor's і Fitch Ratings. Тоді на ринку спостерігалася підвищена волатильність, особливо за паперами фінансових компаній. Після того як третє агентство знизить рейтинги банкам, у ряду з них можуть виникнуть серйозні проблеми із запозиченням і падіння доходів. Не маючи можливості залучати ліквідність на міжбанківському ринку, компаніям доведеться розпродавати свої активи, тим самим забезпечуючи свої потреби в коштах на існування.
А 13 квітня Moody's обіцяло приступити до зниження рейтингів вже в травні, почавши з представників Італії. Після цього почнеться зниження рейтингів Іспанії, Австрії, Швеції, Норвегії, Великобританії та Німеччини. Що стосується американських корпорацій, то їх Moody's обіцяє залишити на закуску: зниження рейтингів банків США очікується не раніше червня.
У лютому Moody's знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Італії - до А3 з А2. Прогноз - "негативний".
Нагадаємо, 17 грудня 2011 р. палата депутатів Італії затвердила план скорочення бюджетних витрат, запропонований урядом Маріо Монті. Програма передбачає збільшення дохідної частини бюджету на 33 млрд євро, зокрема планується підвищення різного роду податків і збільшення пенсійного віку. Крім того, третина від цієї суми кабінет має намір пустити на стимулювання економічного зростання.
На початку грудня 2011 р. уряд Італії схвалив пакет заходів суворої економії, спрямованих на відновлення економіки країни і порятунок єврозони від поширення боргової кризи. Завдяки антикризовому пакету, розрахованому на період з 2012 р. по 2014 р., уряд сподівається залучити в казну 20 млрд євро завдяки заходам бюджетної консолідації і 10 млрд євро за рахунок загального економічного зростання. Крім того, планується скоротити витрати на громіздкий державний апарат Італії, ввести заходи по боротьбі з корупцією та ухиленням від сплати податків, а також стимулювати конкуренцію.