ua en ru

Moody's знизило рейтинги 12-ти британських банків

Автор: RBC.UA
Міжнародне агентство Moody's сьогодні знизило кредитний рейтинг дванадцяти британських фінансових інституцій, у тому числі державним Royal Bank of Scotland і Lloyds, передає радіо "Свобода".

Міжнародне агентство Moody's сьогодні знизило кредитний рейтинг дванадцяти британських фінансових інституцій, у тому числі державним Royal Bank of Scotland і Lloyds, передає радіо "Свобода".

Як йдеться в заяві агентства, в ситуації, що склалася знизилася ймовірність отримання цими банками урядової допомоги, якщо така виявиться необхідною.

У той же час, Moody's підкреслює, що зниження рейтингу окремих банків не свідчить про ослаблення банківської системи Великобританії.

Після оголошення про зниження рейтингу акції банків впали більш ніж на 3%.

Тільки вчора Банк Англії оголосив про те, що направить 75 млрд фунтів стерлінгів (87,8 млрд євро) на стимулювання економіки. Таким чином, британський ЦБ відновив програму "кількісного пом'якшення", що передбачає викуп активів для захисту економіки Великобританії від боргової кризи. У рамках цієї схеми Центральний банк створює нові гроші, на які купляє облігації високої якості (головним чином, урядові боргові інструменти). Це дозволяє безпосередньо влити додаткові кошти в економіку, що, як вважається, стимулює економічне зростання.

Програма була оголошена в березні 2009 р. і призупинена в січні 2010 р., коли Банк Англії ухвалив рішення не змінювати обсяг викупу активів, залишивши його на рівні 200 млрд фунтів стерлінгів. Таким чином, загальний обсяг "кількісного пом'якшення" складає 275 млрд фунтів стерлінгів (322,1 млрд євро). На цьому ж засіданні комітету з кредитно-грошової політики було також ухвалено рішення залишити базову облікову ставку без змін - на найнижчому в історії рівні в 0,5% річних.

Також вчора повідомлялося, про те, що агентство Moody's знизило рейтинги великих італійських банків слідом за рішенням про зниження довгострокового суверенного рейтингу країни з рівня Аа2 до А2. Були знижені довгострокові рейтинги за борговими зобов'язаннями і за депозитами таких великих фінансових організацій, як UniCredit (з Аа3 до А2) і Intesa (аналогічно з Аа3 до А2). Ряд інших італійських банків також зазнав зниження рейтингу від одного до трьох ступенів. У більшості випадків прогнози по рейтингах - "негативні".

5 жовтня ц.р. Moody's знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій Італії з рівня Аа2 до А2. Прогноз по рейтингу - "негативний". Основними причинами зниження рейтингу названі: підвищення ризиків країн єврозони через високі обсяги національних боргових зобов'язань і пов'язану з цим втрату довіри кредиторів та інвесторів.

Раніше британський прем'єр-міністр Девід Кемерон заявив, що не дозволить втягнути Британію в нескінченні спроби витягти країни єврозони з боргової кризи. Виступаючи на щорічній конференції Консервативної партії, Кемерон сказав, що загроза світовій економіці залишається такою ж серйозною, якою була в найважчі часи банківської кризи 2008 р. До цього Кемерон говорив, що криза в єврозоні становить загрозу не тільки для Британії, яка зберігає власну валюту, а й для всієї світової економіки.