Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило свій прогноз по банківській системі США, змінивши його з "негативного" на "стабільний", на тлі тривалого поліпшення економічного середовища, а також зниження ризику збитків банків у зв'язку з неоднозначними економічними умовами.
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило свій прогноз по банківській системі США, змінивши його з "негативного" на "стабільний", на тлі тривалого поліпшення економічного середовища, а також зниження ризику збитків банків у зв'язку з неоднозначними економічними умовами. Про це йдеться в релізі Moody's.
Прогноз залишався "негативним" з 2008 р.
Згідно з прогнозами Moody's, зростання ВВП в США в 2013-2014 рр.. складе 1,5-2,5% на тлі зниження рівня безробіття до 7%. Система низьких процентних ставок, на думку аналітиків Moody's, стане запорукою покращення показників американських банків протягом наступних 12-18 місяців. Низькі процентні ставки сприяють зростанню зайнятості в приватному бізнесі і вже надали позитивний вплив на показники якості активів банків, де зараз вирахування з прибутку наближаються до докризових рівнів.
Читайте також: США скорочують випуск Treasuries, щоб уникнути перевищення стелі держборгу
Раніше в Moody's заявляли, що агентство може знизити кредитний рейтинг США вже в 2013 р., якщо американські політики не домовляться про підвищення ліміту державного боргу і зниження дефіциту бюджету країни. Очікується, що в 2015 р. дефіцит бюджету США знизиться до 378 млрд дол в порівнянні з рекордним показником в 1,4 трлн дол в 2009 р. У поточному році дефіцит склав 642 млрд дол, тобто виявиться менше 1 трлн дол вперше за п'ять років.
"Той факт, що дефіцит бюджету в майбутньому буде знижуватися, ми розглядає як позитивний розвиток. Багато що ще належить зробити на політичному фронті для вирішення цієї проблеми", - сказав старший віце-президент Moody's Стівен Хесс.
Він також зазначив, що влада США повинні продовжувати активну корекцію податково-бюджетної політики. А останнім часом федеральний уряд США активно призупиняє продаж боргових паперів держави і місцевих органів управління, щоб уникнути перевищення стелі держборгу.
У США вже діє скорочення витрат за деякими статтями бюджету, і це дозволило скоротити дефіцит. Беручи до уваги цей факт, а також заходи казначейства, можна сказати, що до осені стелю держборгу досягнутий не буде.
Читайте також: Moody's може знизити кредитний крейтинг США вже цього року
Проблема скорочення витрат бюджету є частиною більш глобальної проблеми "фіскального обриву" в США - одночасного скорочення витрат і підвищення податків. На початку січня 2013 компромісом Адміністрації Президента-демократа Обами і республіканців у Конгресі "фіскальний обрив" був тимчасово відкладений.
Нагадаємо, що запропонований Бараком Обамою проект бюджету викликав невдоволення обох правлячих партій. Республіканців не влаштовує ідея підвищення податків для багатих, демократів - пропозиції щодо скорочення фінансування низки соціальних програм. Республіканці вже дали зрозуміти, що не схвалять проект в тому вигляді, як він є зараз.
Адміністрація Президента США прогнозує, що дефіцит федерального бюджету в наступному фінансовому році складе 744 млрд дол, що еквівалентно 4,4% ВВП. При цьому негативне сальдо бюджету очікується вперше за роки перебування Обами на посту Президента. За проектом бюджету, дефіцит знизиться до 2,8% ВВП до 2016 р. і до 1,7% до 2023
В даний час найвищий кредитний рейтинг США зберігають тільки Moody's і Fitch, хоча прогноз по рейтингу "негативний". У серпні 2011 р. Standard & Poor's знизило рейтинг до "АА +".
При цьому зниження рейтингу з боку S&P було викликано в тому числі політичними суперечками з приводу стелі держборгу. На думку Хесса, верхній ліміт боргу, швидше за все, буде піднято, для того щоб уникнути дефолту.