Зірки фешн-індустрії ексклюзивно для РБК-Україна розповіли все, що вони думають про нову заморську форму українських правоохоронців та адекватність її ціни, а також пофантазували на тему "якби це замовлення віддали мені".
Зірки фешн-індустрії ексклюзивно для РБК-Україна розповіли все, що вони думають про нову заморську форму українських правоохоронців та адекватність її ціни, а також пофантазували на тему "якби це замовлення віддали мені".
4 липня на службу заступлять браві хлопці з нової патрульної поліції - і Київ відразу стане трішечки Нью-Йорком. Нову форму, в якій новонавчені правоохоронці вже встигли відзначитися і на своєму "випускному", і в Кабміні, Україні надали партнери з США.
Спеціально дизайн нової форми не розроблявся. Тому разюча зовнішня схожість наших патрульних з американськими копами буде розбавлятися хіба що стандартними відзнаками МВС України.
Спочатку, за словами заступника міністра внутрішніх справ Еки Згуладзе, комплект вартістю 700 дол. складався з двох пар штанів, двох сорочок, кепки, кашкета, куртки і одних всесезонних черевиків "5.11". Але 24 червня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці в Facebook, що, на особисту вимогу прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, комплект поповнився ще однією парою взуття - літніми кросівками.
Кошти, за які форма купувалася у відомого американського бренду "5.11", - виключно донорські, уточнили в прес-службі МВС. Цим питанням займався спеціальний відділ посольства США в рамках міжнародного проекту "Створення та розвиток патрульної служби в Україні".
Кросівки, які додадуть до комплекту форми на прохання Арсенія Яценюка, найімовірніше, будуть закуплені у того ж бренду. Їх закупівельну ціну визначать експерти.
Новий гардероб правоохоронців - суцільний мінімалізм і класика. Колір, який багато хто встиг назвати чорним, насправді - темно-синій. Матеріал, з якого зшита форма, - тактичний.
"Він швидко миється, швидко сушиться. У ньому ніколи не жарко, ніколи не холодно. В ньому легко наздоганяти злочинців і затримувати їх", - запевнила Ека Згуладзе.
Наскільки права заступник міністра МВС - зможуть розповісти хіба що самі патрульні після початку служби. А поки РБК-Україна вирішило надати слово професіоналам світу української моди: Андре Тану, Антону Белінському, Саші Канівському, Костянтину Пономарьову та Олені Пржонській.
Андре Тан:
- Якщо сказати чесно, то за п'ятибальною шкалою форма виглядає на 4 з плюсом. Вона дійсно дуже схожа на форму нью-йоркських поліцейських,... виглядає стильно, модно і сучасно. Вперше за всю історію мені подобається форма наших правоохоронців.
Якби форму шив я, синій колір був би набагато світлішим... І там однозначно були б світловідбиваючі вставки, що дозволяють зберегти дорогоцінні життя наших поліцейських.
Що стосується ціни у 700 дол., мені здається, вона могла б бути нижчою, хоча те, що ми бачили раніше, обходилося в 1500 дол.
Антон Белінський:
- Нова форма виглядає дійсно добре! Вона витримана, сувора і функціональна. Більше ніякого дивного синього кольору, все по суті. Вона розташовує до роботи. Уніформа як вона є, ніякого прогресу заради прогресу! Головне, щоб з часом з цієї форми не стали випирати животи нових патрульних.
Якщо б замовлення на форму дісталося мені, то так би вона і виглядала, тому що... вона мені подобається. Якщо ж з гумором, то це був би оверсайз силует, більше квітів і пэтчворк. Але погодьтеся, на те вона і форма, щоб бути суворою. Людям повинно бути комфортно, тоді і працювати вони будуть добре".
Саша Каневський:
- Гарна форма, нарешті... Її робила американська компанія, що спеціалізується на подібних речах, тобто, з ергономікою, якістю матеріалу і якістю в цілому має бути все добре. Бейсболки виглядають добре, головний убір у вигляді кашкета, по-моєму, морально застарів і підходить швидше для офіційної форми, а не для повсякденної...
Ціна в 700 дол., з урахуванням закупівлі в іншій країні, ну не знаю... Замовити та виготовити форму не гірше цієї і, звичайно, дешевше, можна було і в Україні. Якби форму для патрульних поліцейських замовили у нас, перш за все, ми зайнялися б питаннями практичності тканини з урахуванням сезонності, і можливо, використовували технологічні матеріали.
Костянтин Пономарьов:
- Людину атлетичної статури відразу видно у натовпі, навіть якщо вона просто в чорному - завдяки гарній фігурі, нашивками та екіпіровці. Ось, до речі, цих нашивок, жетонів, тобто чисто пізнавальних дрібниць не вистачає українській формі поки що.
Рішення з бейсболкою я знаходжу досить вдалим... Штани можна було б зробити не костюмного, а більш зручного, більш спортивного та сучасного крою. Не завадили б світловідбиваючі канти, а у вечірній час на неосвітленому і не регульованому перехресті нашого "констебля" можуть просто не помітити.
Чи дорого це - 700 дол.? Скоріше так, якщо ми будемо порівнювати із загальним станом справ у країні. Але це не зовсім вірний підхід. Можливо, там кевларова тканина... Чи можна було економити і вийти на менші цифри? Напевно, так.
Олена Пржонська:
- Нова форма дуже схожа на американську, це правда! Добре це чи погано, незрозуміло.
Лякає ціна форми за один комплект. В принципі, формений одяг повинен бути ергономічним, тому дизайн, думаю, виконаний у відповідності з призначенням комплекту.
Особисто я для літньої пори зробила б ще й світлий варіант.