МКС уникла зіткнення з уламком російського супутника
Уламок російського супутника Космос-2251 пролетів повз Міжнародну космічну станцію, повідомило Національне управління з повітроплавання і дослідженню космічного простору (NASA) у своєму офіційному мікроблозі Twitter.
Екіпаж МКС виходить з приєднаних до станції космічних кораблів "Союз", в яких космонавтам і астронавтам запропоновано було сховатися в разі ймовірного зіткнення з космічним сміттям, і приступає до виконання своїх повсякденних обов'язків.
NASA також відзначило, що це вже третій випадок, коли членам експедиції на МКС довелося сховатися в "Союзі" через небезпеку зіткнення з космічними уламками. За даними космічного управління, кораблі "Союз" не тільки можуть служити для транспортування екіпажу на Землю у разі планового завершення місії, але і застосовуватися в якості "рятувального судна".
Командир експедиції, астронавт NASA Деніел Бербенк, а також космонавти Антон Шкаплеров і Анатолій Ванишин сховалися в кораблі "Союз ТМА-22", пристикованому до модуля МКС "Пошук", а росіянин Олег Кононенко, астронавти Дональд Петті і представник Європейського космічного агентства Андре Кауперс перечекали небезпеку в "Союзі ТМА-50М", пристикованому до модуля "Зоря".
Як МКС, так і уламок супутника рухаються зі швидкістю приблизно 26160 км/год. Частка космічного сміття пролетіла приблизно за 14 км від станції.
Зазначимо, що російський військовий супутник зв'язку Космос-2251 типу "Стріла-2М" був запущений 16 червня 1993 р. з космодрому Плесецьк. Він був виведений на орбіту ракетою-носієм "Космос 11К65М". 10 лютого 2009 р. цей супутник на висоті 790 км над Сибіром зіткнувся з американським супутником Iridium-33, що стало першим подібним випадком в історії космонавтики.
Космос-2251 розбився приблизно на 600 осколків розміром понад 5 см і кілька тисяч більш дрібних частин.
Нагадаємо, в січні МКС була змушена змінити свою орбіту, щоб уникнути зіткнення з уламками китайського метеоспутника Fengyun-1C.
МКС - пілотована орбітальна станція, використовувана як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. МКС - спільний міжнародний проект, в якому беруть участь 15 країн: Бельгія, Бразилія, Німеччина, Данія, Іспанія, Італія, Канада, Нідерланди, Норвегія, Росія, США, Франція, Швейцарія, Швеція, Японія.