Опозиційні демонстранти, проходячи мимо будівлі Кабміну, тимчасово перекрили спочатку рух по вулиці Грушевського, потім по вулиці Інститутській, передає кореспондент РБК-Україна. Акція називається "Кияни проти політичних репресій" і приурочена до саміту Україна-ЄС в Брюсселі.
Опозиційні демонстранти, проходячи мимо будівлі Кабміну, тимчасово перекрили спочатку рух по вулиці Грушевського, потім по вулиці Інститутській, передає кореспондент РБК-Україна. Акція називається "Кияни проти політичних репресій" і приурочена до саміту Україна-ЄС в Брюсселі.
У планах організаторів було звернути на Шовковичній і спуститися по Інститутській на Майдан Незалежності для проведення мітингу. За словами одного з організаторів нардепа Юрія Одарченка, акція носитиме мирний характер. "Ми націлені на євроінтеграцію, але влада робить все, щоб навмисно зіпсувати асоціативність України в ЄС. Самосуд влади над лідерами опозиції Тимошенко і Луценком - свідомий крок на розрив з Європою з тим, щоб виправдати своє бажання "продати" Україну Російської Федерації", - озвучив ідею проведення маршу Одарченко.
Близько 10:15, за спостереженнями кореспондента РБК-Україна, приблизно 2,5 тис. опозиційних демонстрантів (близько 10 тис., за даними прес-служби "Батьківщини") з Європейської площі висунулися маршем вгору по вулиці Грушевського.
Читайте також: Саміт Україна-ЄС не має на меті лише підписання кредитного договору на 610 млн євро, - джерела
За словами учасників, мета їхньої акції - висловити протест владі, які використовують свободу ув'язнених лідерів опозиції як предмет торгів за членство в Європейському Союзі. Демонстранти несуть прапори з партійної символікою "Батьківщини", "Свободи" і національні прапори. Попереду колони - низка народних депутатів від опозиційних партій, зокрема глава політради "Батьківщини" Олександр Турчинов.
Колону супроводжують не більше 50 співробітників правоохоронних органів.
Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі проходить XVI саміт Україна-ЄС, в якому бере участь Президент України Віктор Янукович. Європейську сторону представляють Президент ЄС Герман Ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. На саміті також присутні єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер і комісар ЄС з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле.
Читайте також: ЄС надасть Україні кредит на 600 млн євро (відео)
Дата саміту була узгоджена ще в грудні 2012 р. Януковичем і президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу.
Як раніше заявляв Янукович, Україна на саміті 25 лютого забезпечить підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Читайте також: Рада міністрів ЄС підтвердила намір підписати з Україною угоду про асоціацію
Варто відзначити, що Україна має шанси підписати угоду про асоціацію з ЄС в листопаді 2013 р. на саміті у Вільнюсі. Про це заявляв в ході свого візиту до Києва комісар Європейського союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле. Проте однією з найважливіших вимог з боку ЄС по відношенню до України є поліпшення стану демократії і вирішення проблеми виборчого правосуддя, жертвами якого є, на думку європейської сторони, екс-прем'єр Юлія Тимошенко і екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Саме виходячи з цього контексту висувають свої вимоги демонстранти.