ua en ru

Світова фінансова криза триватиме ще мінімум десятиліття, - головний економіст МВФ

Автор: RBC.UA
Світовій економіці знадобиться ще мінімум 10 років для подолання наслідків фінансової кризи, що розпочалася у 2008 р. Таку заяву зробив головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Олів'є Бланшар. На його думку, основним джерелом нестабільності залишиться Європа.

Світовій економіці знадобиться ще мінімум 10 років для подолання наслідків фінансової кризи, що розпочалася у 2008 р. Таку заяву зробив головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Олів'є Бланшар, передає Reuters.

Читайте також: Прогноз зростання світової економіки у 2012 р. знижено до 3,9%, - МВФ

На думку Бланшара, основним джерелом нестабільності залишиться Європа, де для боротьби із кризою в зоні євро необхідні зниження цін у країнах-боржниках валютного блоку і зростання цін у найбільш економічно сильних державах. Зокрема, Німеччині доведеться допустити зростання інфляції при зміцненні купівельної спроможності в якості одного із заходів вирішення європейських боргових проблем.

Читайте також: Morgan Stanley знизив прогноз зростання світової економіки через конфлікт між Китаєм і Японією

Для того, що Європейський центробанк (ЄЦБ) зміг утримувати інфляцію всередині валютного блоку в межах цільового показника у 2%, найбільш економічно сильні країни зони євро повинні дозволити інфляції перевищити 2%. Дана пропозиція різко критикується Німеччиною, оскільки німецьке суспільство побоюється повторення гіперінфляції 1920-х років.

Читайте також: МВФ витратить 2,7 млрд дол., отриманих від продажу золота, на допомогу бідним країнам

На думку Бланшара, таргетування інфляції не повинно використовуватися як основний інструмент боротьби із кризою. "Можна утримувати інфляцію на стабільно низькому рівні, однак при цьому фінансова система зазнає ризиків", - вважає економіст.

Читайте також: Боргова криза єврозони становить найбільший ризик для світової економіки, - МВФ

Бланшар впевнений у неминучості розв'язання боргової кризи, однак, на його думку, це повинно відбуватися не на шкоду економічному зростанню, тобто заборгованість повинна скорочуватися "помірними темпами". "Якщо робити це повільно, ринки не сприймуть вжиті заходи всерйоз, однак занадто швидке скорочення боргу буде вбивчим для економіки", - підсумував Бланшар.

Читайте також: Німеччина повинна очолити боротьбу з борговою кризою, або залишити єврозону, - Сорос

Нагадаємо, напередодні у вересні прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про те, що світова фінансова криза триватиме ще 10 років. "Зараз у світі (і) по Україні проходить друга, точніше та, що продовжується, хвиля кризи. Якщо вірити різним теоріям... криза буде ще років 10 нас мучити. Нестандартне мислення - найголовніше, що нам зараз необхідно. Треба знайти технологічні прориви...", - зазначив під час 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі YES Азаров.

Читайте також: МВФ готовий брати участь у програмі ЄЦБ зі скуповування держоблігацій

Раніше прем'єр-міністр заявляв, що для запобігання кризи в Україні Кабмін стимулюватиме внутрішній попит. "Кінцева мета роботи - створення нових робочих місць, підвищення доходів громадян, збільшення попиту на вітчизняні товари і послуги", - уточнив наприкінці липня Азаров.

Читайте також: США до 2013 р. може опинитися у стані рецесії, - експерт

На думку Президента України Віктора Януковича, новим центром економічної кризи став Європейський союз. "Вже четвертий рік зберігається у світовій економіці період напруженості. Єврозона проходить найкритичнішу смугу, складна ситуація у США, спостерігається спад у Китаї. А це призвело до нестабільності на глобальних ринках. В бізнес-середовищі знову сумніваються в перспективах світової економіки ", - зазначав Янукович.

Читайте також: Подвоєння ВВП в Україні можливе лише через 50-70 років, - експерт

Президент зазначив, що країни, які в останні 20-30 років розвивалися за рахунок нарощування кредиту і споживання, обтяжені боргами. "Більше вони не можуть нарощувати економічне зростання за рахунок кредиту, спостерігається спад ділової активності. Зробити перезавантаження в рамках старої парадигми не вийде. Щоб вийти із кризи, цим державам потрібно пройти шлях структурних реформ і перетворень. За таких умов свій історичний шанс отримують інші країни. Саме вони можуть включитися у глобальну гонитву і вийти на передові позиції у новому посткризовому світі", - заявив Янукович, додавши, що такою передовою країною може стати Україна.

Читайте також: ЄБРР вважає "оптимістичним" прогноз зростання ВВП України у 2012 р. на 2,5%

На думку експертів, Україна здатна найближчі п'ять років випереджати середньосвітове економічне зростання. "Найближчі 3-5 років будуть важкими для Європи, я не прогнозую якихось різких падінь в економіці. Але те, що зростання буде дуже повільним у Європі, і у США воно буде недостатнім, - ця ситуація дуже можлива. Тому більш перспективно виглядають ринки, що розвиваються, перш за все, Азія. У такій ситуації Росія і Україна можуть мати економічний розвиток кращий, ніж середньосвітовий ", - наголосив глава правління, член наглядової ради ВАТ "ВТБ Банк" Андрій Костін. За його словами, на сьогодні Україна і Росія не є частиною європейської банківської системи, "і цей головний тягар на нас сьогодні не лежить".

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Як повідомлялося сьогодні, переговори Греції із "трійкою" міжнародних кредиторів (Європейський союз, Європейський Центральний Банк і Міжнародний валютний фонд) про скорочення витрат на 2 млрд євро у 2013-2014 рр. закінчилися невдачею.

Раніше у Європейській раді із системних ризиків (European Systemic Risk Board) заявили, що фінансові ринки ЄС залишаються вразливими.