Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) не бачить проблем з ліквідністю в банківському секторі Європи, що розвивається, але готовий надати підтримку при необхідності. Про це заявив президент банку Томас Міроу в інтерв'ю телебаченню Reuters Insider.
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) не бачить проблем з ліквідністю в банківському секторі Європи, що розвивається, але готовий надати підтримку при необхідності. Про це заявив президент банку Томас Міроу в інтерв'ю телебаченню Reuters Insider.
"Ми зробили це в 2008 році і ми, безумовно, готові допомогти так само, як допомогли три роки тому", - сказав Міроу.
На питання, чи помічає він якісь проблеми з ліквідністю в банківському секторі, що розвиваються європейських країни, він відповів: "Зараз немає".
Міроу не сказав, скільки грошей ЄБРР готовий виділити на цей раз. "(Масштаб) сильно залежить від того, хто дійсно буде потребувати, від того, чи будуть це більшою мірою потреба в капіталі або в ліквідності", - сказав він.
Раніше у вівторок банк заявив, що наслідки боргової кризи в єврозоні обмежать зростання європейських економік, що розвиваються і загрожують транскордонним банківським зв'язків.
Нагадаємо, ЄБРР був створений в 1991 р. для того, щоб допомогти колишніх комуністичних країн перетворитися на ринкові економіки.
Під час кризи 2008-2009 рр. ЄБРР надавав кошти, щоб зміцнити капітальні позиції банків і допомогти їм зберегти кредитні потоки. У деяких випадках в обмін на підтримку він отримував акції банку.
Зазначимо, ЄБРР знизив у порівнянні з липневими даними прогноз зростання ВВП України в 2011 р. на 0,5 п.п. - до 4,5%. Прогноз зростання ВВП в 2012 р. був знижений на 1 п.п. - до 3,5%.
"До останнього нападу глобальної нестабільності, економіка України відновлювалася у здоровому темпі, стимулируясь зовнішнім і, зовсім недавно, внутрішнім попитом. Тим не менш, нещодавно з'явилися ознаки уповільнення і зростання неприйняття ризику у фінансовому секторі. Хоча влада реалізували деякі умови програми МВФ 2010 р. (у тому числі з пенсійної реформи), найважливіші заходи, необхідні для стабілізації в газовому секторі, у тому числі підвищення тарифів для населення, як і раніше стикаються з політичним опором. Після майже річних затримки з виконанням програми МВФ, настрої ринку стали стрімко погіршуватися і фінансування держави поступово стає дорожче", - відзначається в огляді ЄБРР.
Крім того, банк скоротив прогноз зростання ВВП в 2012 р. для 29 країн, де він працює, до 3,2% з очікуваних раніше 4,4%.
Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) очікує зростання ВВП на 5% до кінця 2011 р. У держбюджеті-2012 закладено зростання ВВП у розмірі 5,5%.