Мирон Маркевич: "Я не розумію кому знадобилося підігрівати атмосферу навколо "Металіста"
РБК-Україна: Мирон Богданович, Ви вже визначилися з графіком зимових зборів?
Мирон Маркевич: 10 січня ми відлітаємо в Емірати, а в подальшому план нашої підготовки будемо коригувати залежно від того, хто нам дістанеться в суперники у плей-офф Ліги Європи
Читайте також: Результати жеребкування Ліги Європи 2013
РБК-Україна: Успішний виступ в Лізі Європи підняв інтерес до Ваших гравців. Чи є конкретні пропозиції?
Мирон Маркевич: Є, звичайно, всю команду можуть розібрати.
РБК-Україна: А наскільки ймовірна така "загроза"? Які суми пропонують?
Мирон Маркевич: Я думаю, що це питання не до мене, а до президента клубу, це в його компетенції, коментувати трансфертну політику.
РБК-Україна: Що стосується президента і в цілому майбутнього клубу, враховуючи недавню заяву місцевих властей, про те що "Металіст" повинен платити за використання реконструйованої футбольної арени. Як ви особисто таке ставлення сприйняли і наскільки, ситуація в цілому позначилася на мікрокліматі команди?
Мирон Маркевич: Відверто кажучи, я не розумію сенс подібних заяв. У нас все нормально і в місті, і в команді ... Народ ходить на футбол. І не варто підігрівати ці питання... Нікому це не потрібно. Я думаю, що все владнається, президент в нас мудра людина, він знайде вихід із ситуації, що склалася.
РБК-Україна: Ви вважаєте, що конфлікт вирішиться полюбовно?
Мирон Маркевич: Думаю, так... Відверто кажучи, у мене немає сумнівів...Треба зачекати.
РБК-Україна: Для вас особисто, який період, за час роботи в Харкові, був найскладнішим?
Мирон Маркевич: Коли ми починали, тому що тут, практично, нічого не було ... Все з нуля. Два роки ситуація фактично не змінювалась... А зараз ставлення зовсім інше. Є вся інфраструктура і база, і стадіон, і дитяча спортивна школа.
РБК-Україна: У свій час, коли ми спілкувалися з Олександром Владиленович, він поділився цікавою байкою про те, як у Вас під ніг вибіг щур, в той момент, коли Ви сиділи на ліжку, на базі клубу, ще до її реконструкції . І навіть жартома назвав команду "партизанським загоном"...
Мирон Маркевич: Так, було й таке ...
РБК-Україна: Озираючись назад, Ви тепер можете сказати за рахунок чого стали можливі нинішні успіхи? Яка в цілому роль президента і наскільки великий його внесок у філософію, відродженого "Металіста"?
Харківська міськрада ініціює передачу стадіону "Металіст" у комунальну власність
Мирон Маркевич: У перший рік він практично не приїздив... виділяв фінанси, ... але як сам пізніше зізнавався, футбол його на той момент не цікавив. Але приблизно через півтора року, він якось заїхав на базу, побачив на власні очі ... після цього серйозно взявся за футбол.
Я йому вдячний за те, що він в мене повірив і виділив гроші і на інфраструктуру, і на зміцнення складу. Тобто, іншими словами, він вклав гроші в мене, Краснікова, Воліка (Євгєн Красніков - спортивний директор ФК "Металіст", Волік Сергій Вікторович - генеральный директор, ФК «Металіст»). І сподіваюся, ми його не підвели...Те що було і те що зараз, то є небо і земля.
РБК-Україна: В "Металісті" Ви отримали кращі умови для роботи, за свою тренерську кар'єру?
Мирон Маркевич: Так, звичайно.
РБК-Україна: Ви зарекомендували себе людиною, яка прагне постійного вдосконалення і пошуку нових тактичних малюнків. Яка на сьогоднішній день оптимальна тактика для "Металіста" і чи відрізняється вона для ліги Європи і чемпіонату України?
Мирон Маркевич: Ми по ходу гри навіть міняємо тактику. Можемо і на контратаках зіграти, і застосувати пресинг на чужій половині поля. В принципі все залежить від суперника. Але більшість команд грають з нами від оборони, тому ми часто застосовуємо пресинг на половині поля наших суперників.
У нас вимога одна: якщо атака, всі намагаються брати участь в атакуючих діях команди. При втраті м'яча всі моментально вступають у відбір. Хто цього не робить, сидить поруч зі мною, на лавочці ... Зараз такий футбол. Одним з його найважливіших компонентів є відбір м'яча, але це не всім футболістам подобається.
Чому "Барселона" так всіх нищить!? Тому що вона дуже сильно грає у відборі м'яча.
РБК-Україна: Для Вас саме "Барселона" точніше її гра є, зразком ідеальної гри сьогодні?
Мирон Маркевич: Напевно, не тільки для мене, а й для всіх.
РБК-Україна: Ви відомі тим, що прагнете постійно вдосконалювати свої знання. В якому клубі на стажуванні Ви були в останній раз? Або можливо ситуація змінилась і вже приїжджають до Вас?
Мирон Маркевич: Приїжджають, я, в принципі, ні кому не забороняю. Приїжджають і з закордону, та й я сам з нагоди намагаюся їздити на стажування до кого то, а під час зборів відвідую ігри інших команд.
РБК-Україна: Кого з колег по тренерському цеху Ви виділяєте?
Мирон Маркевич: Якщо говорити про Україну Луческу добре працює з «Шахтарем», команда грає досить весело. У Росії, я б відзначив роботу Хіддінка, який підняв "Анжи". З українських тренерів виділів би роботу Павлова, який підняв "Іллічівець".
РБК-Україна: Повертаючись до нинішньої ситуації, Ви готові відпустити своїх лідерів, якщо ціна за них буде прийнятною?
Мирон Маркевич: Чому ми повинні відпускати, може когось і так...при цьому ми відразу будемо шукати заміну.
РБК-Україна: А якже ситуація з Девічем? Ви вважаєте помилкою Марко покинути "Металіст" заради "Шахтаря"?
Мирон Маркевич: Це його ініціатива. Він захотів піти. Йому дали більшу зарплату...
Читайте також: Марко Девіч перейшов в "Шахтар"
Це нормально. Так воно і є в світі. Нікуди не подінешся. Але якщо говорити про моє ставлення, я хотів, щоб він залишився і всі хотіли. Та кожна людина має право вирішувати свою долю.
РБК-Україна: Якщо говорити про лідерів, то безперечно, однією з найяскравіших особистостей "Металіста" у новому сезоні став Тайсон? Чим пояснюється його перетворення на фініші сезону? Адже саме з ним "Металіст" на початку сезону, мав найбільш серйозні проблеми і саме його багато хто називав розчаруванням першого кругу національного чемпіонату.
Мирон Маркевич: Напевне він сам зрозумів, що потрібно виходити на поле і відпрацьовувати від початку до кінця. Перш за все він... Але ,безумовно, ми допомогли йому це зробити.
РБК-Україна: Мироне Богдановичу, Ви можете назвати конкретну причину або декілька причин, які перешкоджають "Металісту" вийти в Лігу чемпіонів зважаючи на наявний нині склад?
Мирон Маркевич: Якщо ми знайдемо взимку хороших футболістів з українським паспортом, то ми цю проблему вирішимо.
РБК-Україна: І у Вас є певний список кандидатів?
Мирон Маркевич: Працюємо над цим, але в черговий раз підкреслю, що це не так просто.
РБК-Україна: Незважаючи на невдалий старт, підтримці "Металіста" могли би позаздрити будь-які клуби української Прем'єр - ліги. При цьому багато фахівців відзначають що масова підтримка не призводить до протистояння і прояву агресії та насильства на домашніх поєдинках "Металіста". У чому секрет такого єднання між командою і вболівальниками?
Мирон Маркевич: Ми просто всі досить земні люди. Спокійно контактуємо з вболівальниками. Більш того ми і в футбол з ними граємо. Вони можуть приїжджати до нас на базу і коли ми граємо тут товариські матчі, то на них збирається до п'ять тисяч вболівальників.
Команда абсолютно відкрита для них. Ми нічого не ховаємо. Вони про все знають. Тому і до нас відношення нормальне.
РБК-Україна: А це виражається у збільшенні придбання сезонних абонементів тощо?
Мирон Маркевич: Якщо на наших домашніх від 30 до 40 тисяч постійно знаходиться то це про що свідчить!?
РБК-Україна: Якщо говорити в цілому про чемпіонат України, як би ви охарактеризували його перспективи? Динаміку зросту.
Мирон Маркевич: Знаєте, якщо чотири українські клуби одночасно пробилися в єврокубкову весну, то це говорить, про те, що ми рухаємося в правильному напрямку.
Звичайно, хотілося б, щоб окрім цих чотирьох клубів з'явився ще хто-небудь, хто міг би в Україні скласти їм гідну конкуренцію. Але це пояснюється, як я вже говорив, браком кваліфікованих виконавців і плюс мені б особисто хотілося б, щоб більше людей ходило на футбол.
На сьогоднішній день на футбол ходять в Харкові, Донецьку, після переїзду "Динамо" на Олімпійський, у Києві стали ходити на новий стадіон, Дніпропетровськ Там грати інтересно, тому що коли приходить повний стадіон завжди цікаво грати. Плюс я б ще відзначив Одесу, коли ми востаннє грали проти місцевого "Чорноморця", то прийшло дуже багато людей, раніше такого не було.
Але багато стадіонів порожніх і футболісти це відчувають. Коли ти граєш при напівпорожніх трибунах, складно позбутися відчуття, що це товариський матч на якихось зборах.
РБК-Україна: Як скоро ситуація з уболівальниками зміниться в кращу сторону?
Мирон Маркевич: В першу чергу, це залежить від якості гри, по-друге потрібно працювати з уболівальниками, візьміть для прикладу Німеччину, де команда може проводити матч, вже точно знаючи, що вона вилітає, але при цьому сидить - 40 000. Без серйозної і цілеспрямованої роботи з вболівальниками ми не зможемо зрушити ситуацію з місця.
РБК-Україна: Ви вважаєте проблема у ментальності, у тому що в нас з уболівальниками працюють без застосування новітніх підходів?
Мирон Маркевич: Так. Абсолютно нічого не змінилося. Я вже назвав 4-5 команд до яких більш менш є інтерес, але для того щоб змінити ситуацію в цілому потрібно створити на стадіонах необхідний комфорт, щоб люди йшли на стадіон, як себе додому.
РБК-Україна: Тобто Ви вважаєте, що потрібно переходити від фанатського на сімейний формат, коли на стадіонах присутні жінки і маленькі діти?
Мирон Маркевич:У нас на стадіон вже більше жінок по-моєму ходить. Стільки жінок і дітей, що любо-дорого дивитися. Приводять маленьких дітей, і вони з дитинства звикають до жовто-синій формі. Це все відіграє дуже важливу роль. І взагалі просто потрібно бути ближчим до глядачів. Команда повинна бути з вболівальником одним цілим.
Спілкувався Олексій Біловол
Третю частину інтерв'ю із Мироном Маркевичем читайте на нашому сайті у вівторок 25 грудня. У третій частині Мирон Маркевич поділиться своїми враженнями про Євро-2012, про можливий чемпіонат СНД, висловить свою думку щодо майбутнього тренера збірної України та поділиться своєю думкою щодо якості українського суддівства після приходу Колліни..