Мирон Маркевич: "Якщо чемпіонат СНГ стане реальністю, я більше не буду працювати в Україні"

У заключній частині інтерв'ю РБК-Україна наставник "Металіста" вияви себе справжнім пророком, адже вгадав результати майбутнього жеребкування, поділився своїми думками щодо Євро-2012, розповів про своє ставлення щодо реалістичності створення чемпіонату СНГ і дав оцінку сьогоднішньому рівню суддівства в українському чемпіонаті.

РБК-Україна: Мироне Богдановичу, на початку нашої розмови Ви зазначали, що Ваша підготовка буде залежати від того, хто випаде Вам на жеребкуванні (розмова відбулась за напередодні жеребкування Ліги Європи). Які в Вас особисті побажання щодо майбутніх суперників?

Мирон Маркевич: Суперників!? Хто не випаде треб з будь-якою командою грати. На цьому рівні слабких суперників не буває... Хіба що хотілося в Англію з'їздити. Як воно вийде так і вийде.

Результати жеребкування плей-офф Ліги Європи 2013

РБК-Україна: Наскільки на вашу думку, велика різниця сьогодні між українським і російським чемпіонатами і англійською Прем'єр-лігою?

Мирон Маркевич: З російським чемпіонатом зрозуміло, що немає ніякої різниці. Думаю, що і «Шахтар», «Динамо», «Дніпро» і ми боролись би за перше місто то однозначно. Можливо середній рівень трошки в них вище. Тому що більше фінансів крутиться.

Щодо англійського чемпіонату. То є краща ліга в світі, яка має багаторічні традиції. Родоначальники футболу, що ще можна додати. Але ні ми ні «Шахтар» ні «Динамо» там би не загубились. Як так скажу 4-5 команд грають в досить серйозний футбол. Гра решти команд характеризується довгими передачами, навісами і боротьбою, але футболу як такого - малувато. 

ФК "Металіст" (Харків), пост президента якого залишив Олександр Ярославський, придбає "ГазУкраїна"

РБК-Україна: Мирон Богданович, а як ви в цілому оцінюєте рівень показу і висвітлення українського чемпіонату у вітчизняному медіа-ефірі?

Мирон Маркевич: В цьому плані ми рухаємося вперед, досить успішно. Моєю мрією, завжди було, щоб коментували не тільки голи, але й суддівські помилки, оскільки раніше все це замовчувалося, а зараз люди все бачать, знімають з різних ракурсів.

Хороші аналітики і на телеканалі "Футбол" і на " 2+2". Відверто кажучи, мені все це приємно слухати, багато молодих коментаторів, вони звичайно ще сируваті, але рухаються в правильному напрямку.

РБК-Україна:Безумовно такий поштовх став можливий завдяки Євро-2012, де Харків також відіграв провідну роль. А чим для вас особисто запам'яталось Євро-2012 і який слід континентальний форум залишив безпосередньо в Харкові?

Мирон Маркевич: У кожному місті було все проведено на хорошому рівні, особливо у Харкові і Львові. Приємне враження залишилося в голландських уболівальників, тому що нас малювали, чи не з рогами, але приїхали і переконалися, що тут європейська держава.

Повірте, мені є з чим порівнювати, я тут уже 8 рік, я згадую, яким я побачив місто, коли тільки сюди приїхав і можу оцінити яким воно стало зараз. Це як кажуть дві великі різниці.

РБК-Україна: Скільки коштує, щоб топ гравець у розквіті сил переїхав до Харкова? Скільки потрібно за це переплатити?

Мирон Маркевич: Я не вірю, щоб топ-зірки зможуть приїхати до Харкова. Ми шукаємо молоді таланти. І ви дивіться зараз всі чомусь говорять тільки про Тайсона, забуваючи про Марлоса, Бланко які однозначно рухаються вперед і знаходяться на правильному шляху.

РБК-Україна: Згадуючи селекцію не можу не звернути увагу на воротарську позицію. Прихід 42 річного Шуховцева, який вже заявив про закінчення кар'єри, став однією з головних сенсацій на передодні зимових канікул.

Мирон Маркевич: Нам нікуди було діватись. Залишалось грати 4 матчі. А в нас залишався тільки юний Демчук. Ну я все-таки сподіваюсь, що Дишленкович стане на ноги.

РБК-Україна: Зважаючи на Ваш багаторічний досвід праці і у українському і російському чемпіонаті не можу обійти увагою вашу думку щодо планів створення чемпіонату СНГ? Як Ви взагалі вважаєте - це реалістична ідея чи ні?

Мирон Маркевич: Повний нонсенс. Навіть не хочу говорити на ту тему... Досить нам Радянського Союзу. Я більше не хочу чути про таку країну. Тим більш про якийсь чемпіонат... Хочете чемпіонат СНГ?! Так Ви товкайте цю ідею. Я категорично проти. Комусь закортіло похоронити футбол на Україні!?

РБК-Україна: Ну а якщо скажімо не чемпіонат, а турнір у форматі Кубку?

Back to USSR: Як буде виглядати теоретичний "чемпіонат СНД"

Мирон Маркевич: Ну який Кубок? Що ви говорите? Реально дивіться на речі. Ми граємо в єврокубках заробляємо на тому гроші. Як Ви взагалі - це собі уявляєте. Шість команд з України шість команд з Росії?! І хто буде вилітати.

Є окрема держава і немає сенсу підігрівати цю тему. Товариські матчі грати - ради бога Хочете щоб був футбол на Україні, щоб був український чемпіонат!?... Так ні про який об'єднаний чемпіонат не може йти мова. В Росії є свій чемпіонат гарний і в нас гарний. Я Вам більше скажу, якщо тільки це стане реальністю, якщо припустимо домовляться. То я одразу закінчую з роботою, на Україні я більше працювати не буду - це точно.

РБК-Україна: А як Ви ставитесь до ідеї створення єдиної Ліги чемпіонів після ліквідації Ліги Європи? Чи встигне "Металіст" її виграти до її майбутньої ліквідації?

Мирон Маркевич: Я не зовсім впевнений, що потрібно ліквідовувати Лігу Європи. Багато команд бере участь. Серйозний рівень проведення. З приємністю граємо... Рівень суддівства високий. Не хотілося щоб вона зникла...Але то не ми вирішуємо.

Щодо наших шансів... Ми і в минулому році були близькі до цього, але десь фарт від нас відвернувся.

РБК-Україна: Я взагалі Ви ставитесь до того сьогоднішній комерціалізації футболу у зв'язку з чим власне і виникають думки про ліквідацію Ліги Європи, слідом за Кубком Кубків і Кубком УЄФА? Чи поділяєте Ви думку тих, хто вважає, що сучасний футбол втратив дух гри через великі кошти які обертаються у ньому?

Мирон Маркевич: Я нічого страшного у цьому не бачу. Зараз не тільки у футболі. Всюди комерція. А гру люблять. Повні стадіони. Є інтрига. Люди приходять отримують задоволення. То є саме основне. Ну а те що такі суми обертаються... Так це реальність.

РБК-Україна: І на завершення якби Ви оцінили рівень сьогоднішнього суддівства в національному чемпіонаті, навколо якого було зламано стільки списів?

Мирон Маркевич: Ви знаєте мені є з чим порівнювати. Вже тридцять років скоро як я працюю головним тренером. Раніше можна було на поле не виходити. Немає грошей - небіжчик. Зараз зовсім інша справа. Буває десь і помиляються судді, але то є просто інша кваліфікація. Що їх взяли коли вони в другій лізі судили, в першій. І ми не завжди задоволені суддівством і інші команди. Але повинні то пережити. Той факт що вони намагаються судити об'єктивно - це однозначно. Якщо так буде і подальшому, то голова в подальшому не болітиме.

Бесіду вів Олексій Біловол

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top