ua en ru

МОЗ: Перехід на літній час не потрібний

Автор: RBC.UA
Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України позитивно оцінює законопроект про скасування переходу на літній час, що розробляється Кабінетом міністрів України. Про це повідомив голова МОЗ Олександр Аніщенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України позитивно оцінює законопроект про скасування переходу на літній час, що розробляється Кабінетом міністрів України. Про це журналістам повідомив голова МОЗ Олександр Аніщенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"МОЗ підтримує ініціативу, щоб у нас був постійний час: взимку, влітку, навесні, восени. На наш погляд, перехід на літній час не потрібний, тому що це впливає на здоров'я людини ..., це, природно, порушує біологічний ритм людини",- сказав Аніщенко.

Відзначимо, як повідомив міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога, на сьогоднішньому засіданні уряду було перенесено розгляд відповідного законопроекту. "Сьогодні законопроект не схвалили, ще буде проходити нарада у Миколи Азарова", - поінформував Балога. Він також зазначив, що в ході дискусії міністр інфраструктури Борис Колесніков виступав за перенесення Україні в третій часовий пояс, "щоб росіянам було зручніше до нас їздити".

Нагадаємо, що в листопаді 2011 р. Міністерство економічного розвитку і торгівлі опублікувало на сайті законопроект "Про порядок обчислення часу на території України", де запропонувало скасувати перехід на літній час на території Україні.

"Прийняття закону забезпечить визначення на законодавчому рівні порядку обчислення часу в Україні відповідно до міжнародних правил обчислення часу та географічного розташування України. Це забезпечить покращення стану здоров'я громадян, зменшення кількості аварій та сприятиме підвищенню рівня працездатності населення", - очікують в Мінекономрозвитку.

Згідно документу, законопроект погоджено з Міністерством фінансів, Міністерство охороні здоров'я, Національною академією медичних наук без зауважень та потребує погодження з Міністерством юстиції. Міністерством надзвичайних ситуацій України та Державною комісією єдиного часу і еталонних частот надіслано власні законопроекти. Проект закону враховує частково положення запропонованих законопроектів.

Нагадаємо, восени 2011 р. Верховна Рада (ВР) вже скасовувала перехід на зимовий час, але потім повернулася до старої системи.

Зазначимо, що зимовий час є "астрономічним". "Літній" час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу. Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 р. у Великобританії. У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити годинники, проте в деяких штатах цього не роблять.

Деякі дослідники вважають, що перехід на сезонний час негативно відбивається на здоров'ї людей. Проте вчені ще повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються. У той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.