ua en ru

МОЗ починає відбір головного з ліків

МОЗ починає відбір головного з ліків Не виключено, що Олександр Квіташвілі забракує всіх претендентів
Міністерство охорони здоров'я 18 травня закінчило прийом резюме на посаду голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Це відомство має бути створено на місці Держлікслужби і Держслужби з контролю за наркотиками - в рамках адмінреформи, яка розпочалася восени 2014 року.

Міністерство охорони здоров'я 18 травня закінчило прийом резюме на посаду голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Це відомство має бути створено на місці Держлікслужби і Держслужби з контролю за наркотиками - в рамках адмінреформи, яка розпочалася восени 2014 року.

Нова Держслужба отримає великі повноваження по контролю за ринком ліків. Зокрема, при виявленні неякісних препаратів вона може призупинити роботу заводу і заборонити продаж препарату. Ці функції є і у Держлікслужби, але вже більше року, після заборони на проведення перевірок бізнесу, вона ними мало користується.

За даними міністерства, у конкурсі взяла участь 31 особа.

МОЗ починає відбір головного з ліків

МОЗ починає відбір головного з ліків

МОЗ починає відбір головного з ліків

Претендентів можна розбити на три категорії:

1. Вихідці з бізнесу.
2. Чиновники.
3. Представники громадських організацій.

Про деяких претендентів не вдалося знайти достатньої інформації, щоб судити про їх належність або перспективи зайняти посаду.

Чиновники

Найбільш представницька група - чиновники, близько десяти осіб. Джерело на фармацевтичному ринку, близьке до МОЗ, сказало, що найбільш ймовірними переможцями конкурсу будуть вихідці з цієї групи.

Найвищі шанси зайняти нове крісло у заступника гендиректора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Сергія Гур'єва. Він розглядався як один з ймовірних переможців навесні минулого року на посаду голови Держлікслужби - після звільнення Олексія Соловйова.

Другим реальним переможцем моєе стати Наталія Литвиненко, яка, як мінімум, ще в минулому році працювала заступником начальника управління ліцензування та сертифікації виробництва - начальником відділу ліцензування виробництва та контролю за дотриманням ліцензійних умов Держлікслужби.

Також знову претендує зайняти посаду керівника відомства її попередній голова Михайло Пасічник. Його шанси досить малі, оскільки його попереднє звільнення ініціювалося, в тому числі, міністром охорони здоров'я Олександром Квіташвілі.

Крім того, у відборі бере участь т.в.о. керівника Держслужби з контролю за наркотиками Олег Дзісяк.

Решту чиновницької групи представляють переважно нинішні і колишні керівники обласних підрозділів Держлікслужби. Наприклад, голова Київського обласного підрозділу Володимир Шеремета або екс-голова Полтавського обласного підрозділу Дмитро Фесенко.

Вихідці з бізнесу

Другою за показністю групою є вихідці з бізнесу.

Найбільш високий шанс зайняти тут нове крісло у Олександра Чумака, який зараз працює в одеській фармкомпанії "Інтерхім". В період Президента Віктора Януковича у цього підприємства був конфлікт з Держлікслужбою, яка кілька разів припиняла випуск деяких препаратів цієї фірмою, в тому числі, одного з найбільш продаваних на українському ринку - "Кодтерпін ІС". Однак, за попереднього керівника Михайла Пасічника заводу вдалося владнати проблеми.

Джерело РБК-Україна в експертному середовищі фармринку стверджує, що реальним претендентом можна розглядати і Олену Шубіну, яка раніше керувала однією з фармкомпаній.

Громадські діячі

Теоретично, високі шанси зайняти посаду голови створюваного відомства і у представників громадських організацій. Вони стверджують, що однією з головних їхніх цілей є захист пацієнтів. Цю ж функцію виконує і служба по контролю за ліками, коли перевіряє якість продаваних на ринку препаратів.

У цій групі найбільш відомими претендентами є:

1. Голова Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

2. Керівник Союзу споживачів медпослуг, лікзасобів і виробів медпризначення Владислав Онищенко.

В цілому список кандидатів містить досить обмежений вибір. Так, не подавалися багато відомих чиновників в цій сфері, приміром, той же Олексій Соловйов.

Крім того, у списку відсутні кандидати-громадяни інших країн, які могли б застосувати свій досвід на практиці в Україні. Раніше Олександр Квіташвілі не виключав, що новим керівником відомства стане іноземець. Тому, можливо, не знайшовши підходящого кандидата, МОЗ оголосить повторний конкурс.