Міністерство юстиції України розробило проект закону, яким пропонується ввести єдині ставки на надання нотаріальних послуг на всій території України. Про це йдеться у змінах до закону "Про нотаріат".
Міністерство юстиції України розробило проект закону, яким пропонується ввести єдині ставки на надання нотаріальних послуг на всій території України. Про це йдеться у змінах до закону "Про нотаріат", повідомляє прес-служба Мін'юсту.
Ставки нотаріального збору пропонується обчислювати у співвідношенні до мінімальної заробітної плати, з чітким визначенням переліку таких послуг. Крім того, пропонується встановити мінімальний і максимальний межа оплати за послуги, пов'язані із вчинюваними приватними нотаріусами нотаріальних дій.
Законопроектом передбачається, що розміри ставок та порядок сплати нотаріального збору визначатися Кабінетом міністрів України.
Читайте також: Кабмін розширив підстави для анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю
Крім того, з метою забезпечення доступності таких послуг соціально незахищеним верствам населення, проектом закону пропонується встановити пільги зі сплати нотаріального збору.
Передбачається, що прийняття зазначених законодавчих ініціатив дозволить створити єдину систему оплати нотаріальних послуг, забезпечить рівність споживачів нотаріальних послуг, зменшить витрати населення, а також унеможливить нав'язування споживачам інших обов'язкових додаткових нотаріальних послуг.
Нагадаємо, що ще у вересні минулого року парламент ухвалив закон "Про внесення зміни до Закону України" Про нотаріат "(щодо державного регулювання нотаріальної діяльності)". У законі визначено хто такий нотаріус і які його права та обов'язки. Закон передбачає також професійне самоврядування нотаріусів. Його метою є об'єднання на професійній основі зусиль нотаріусів для виконання покладених на них цим Законом обов'язків і забезпечення їх прав, представництво професійних інтересів нотаріусів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, захист професійних інтересів та соціальних прав нотаріусів, сприяння підвищенню професійного рівня нотаріусів та надання їм методичної допомоги, захисту інтересів фізичних і юридичних осіб при заподіянні їм шкоди внаслідок незаконних дій або недбалості нотаріуса.
Читайте також: Рада прийняла закон про держрегулювання нотаріальної діяльності
Пізніше Кабмін розширив перелік підстав для анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Змінами передбачено, що питання анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю можуть розглядатися Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату за поданням Нотаріальної палати України. У попередній редакції положення право вносити відповідні подання мали лише головні управління юстиції в областях.
За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, зазначені зміни розроблялися з метою забезпечення належного виконання положень статті 10 нової редакції закону "Про нотаріат". Цією статтею було визначено, що питання анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю може розглядатися Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату за поданням Нотаріальної палати України.