Сина поваленого лівійського лідера Муаммара Каддафі Сейфа аль-Іслама судитимуть на лівійської території і не стануть видавати Міжнародному кримінальному суду (МКС) в Гаазі.
Сина поваленого лівійського лідера Муаммара Каддафі Сейфа аль-Іслама судитимуть на лівійської території і не стануть видавати Міжнародному кримінальному суду (МКС) в Гаазі. Про це повідомляє агентство Associated Press з посиланням на міністра інформації Лівії Махмуда Шаммама (Mahmoud Shammam).
У бесіді з агентством він зазначив, що буде справедливим судити С.Аль-Ісламу в Лівії, "де він скоїв злочини проти лівійського народу". Шаммая додав, що Перехідна національна рада (ПНР) Лівії обговорить рішення судити сина Каддафі на території цієї країни з головним прокурором МКС Луіс Морено-Окампо, який повинен прибути до Лівії у понеділок, 21 листопада.
Раніше представники США, Франції і Великобританії закликали нова влада Лівії співпрацювати з МКС під час процесу над аль-Ісламом.
Син Кадафі, який був арештований минулого вечора біля кордону з Нігером, і доставлений в лівійський місто Зінтан, звинувачується в злочинах проти людяності. Зокрема, звинувачення вважає, що він віддавав накази про розстріли мирних демонстрантів під час повстання, що стався в лютому цього року, а також причетний до вербування і переправленні до Лівії іноземних найманців.
За ці злочини аль-Іслам може бути засуджений лівійським судом до смертної кари. Якби його судили в Мусєєв, який також раніше висунув заочні звинувачення на адресу сина Каддафі, йому б вдалося уникнути смертної кари.
39-річний Саїф аль-Іслам Каддафі вважався спадкоємцем лідера Лівійської Джамагирії Муаммара Каддафі. Після падіння режиму він пообіцяв помститися за смерть батька і відвоювати Лівії.
Муаммар Каддафі, що правив Лівією більше 40 років, був убитий 20 жовтня ц. р. в своєму рідному місті Сірт, яке залишалося останнім форпостом вірних йому сил. Обставини смерті 69-річного полковника поки наточно не відомі.
З лютого 2011 р. у Лівії йшла громадянська війна між прихильниками Каддафі та його противниками, які створили ПНС і оголосили його законною владою в країні. На боці останніх в конфлікт втрутився НАТО після відповідної резолюції Ради безпеки ООН.
В кінці серпня ц.р. за підтримки Північноатлантичного альянсу сили ПНС взяли столицю країни, Тріполі. Цей орган влади визнали легітимним більше 60 держав світу.