Перелік необхідних для отримання субсидій документів скоротився: замість восьми документів для пенсіонерів та непрацездатних осіб буде лише два - декларація і заява на одержання субсидії, для інших категорій населення ще додається довідка про доходи.
Перелік необхідних для отримання субсидій документів скоротився: замість восьми документів для пенсіонерів та непрацездатних осіб буде лише два - декларація і заява на одержання субсидії, для інших категорій населення ще додається довідка про доходи. Про це повідомив заступник міністра праці та соціальної політики Костянтин Ващенко на брифінгу, передає прес-служба відомства.
За його словами, спрощено й форму декларації до однієї сторінки замість чотирьох-п'яти.
"Ми вилучили все, що наш погляд не є обов'язковим для того, щоб орган праці та соціального захисту зрозумів цю заяву і міг вже самостійно відпрацювати з іншими органами, які займаються питанням водопостачання, житловими конторами, БТІ тощо. Все, що раніше мав робити сам громадянин, - тепер за нього зробить держава", - наголосив К.Ващенко.
Також К.Ващенко повідомив, що в кожній області буде створений штаб для роз'яснення людям процедури отримання субсидій.
"Сьогодні створений Центральний штаб в Києві. У кожній області буде створений такий штаб. Ми отримали завдання, щоб до 1 вересня здійснити всі заходи для того, щоб населення знало, як оформляти субсидії по спрощеній системі", - сказав К.Ващенко.
Крім того, діятиме гаряча лінія Кабміну для громадян, які мають скарги на органи соцзабезпечення або складнощі з оформленням субсидій.
Також зам міністра заявив сьогодні, що кількість претендентів на субсидії з оплати ЖКП найближчими місяцями може збільшитися у два рази - до 1,5 млн сімей.
"По суті, вдвічі буде збільшено кількість сімей, які претендуватимуть на субсидії. Це орієнтовно 1,5 млн сімей. Але для того, щоб не помилитися, відповідне роз'яснення за новою процедурою отримання субсидій отримають 9 млн сімей", - заявив К.Ващенко.
Також він відзначив, що збільшення кількості громадян, які користуватимуться субсидіями, не вплине на дефіцит бюджету і його витратну частину.
Нагадаємо, в середині липня ц.р. Кабмін ухвалив постанову про посилення соціального захисту при оплаті за житлово-комунальні послуги.
За словами міністра соціальної політики і праці Василя Надраги, право на субсидії мають працюючі громадяни, які витрачають на оплату ЖКП 15% сукупного доходу, а також інваліди і пенсіонери, які витрачають на оплату ЖКП 10% сукупного доходу. В.Надрага підкреслив, що Кабмін спростив процедуру оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Варто відзначити, в Україні в січні-червні 2010 р. за субсидіями для відшкодування витрат на оплату ЖКП звернулося 379,4 тис. сімей, що на 31% менше, ніж у січні-червні 2009 р.