ua en ru

Мінспорту буде виведено зі складу Міносвіти

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович вирішив відокремити Міністерство молоді та спорту від Міністерства освіти і науки. Про це він сказав у ході "Діалогу з країною".

Президент України Віктор Янукович (на фото) вирішив відокремити Міністерство молоді та спорту від Міністерства освіти і науки. Про це він сказав у ході "Діалогу з країною".

"Нам потрібно відновлювати спортивні установи, і створювати потрібно всі умови для наших дітей. Організатори цієї роботи - прихильники спорту. Я публічно говорю і визнаю велику помилку, недолік, який ми допустили, ухваливши рішення про об'єднання Мінспорту з Міносвіти. Я ухвалюю рішення, і ми відокремимо спорт від Міносвіти, відновимо всі управління на місцях і регіонах... Адже це була не реорганізація", - сказав Янукович.

Останнім часом висловлювалися припущення, що Міністерство молоді і спорту може очолити Андрій Шевченко, який не пройшов у Верховну Раду, балотуючись за списками партії Наталії Королевської "Україна - вперед". Відмовившись від посади головного тренера збірної України з футболу, Шевченко вже більше ніж півроку, які минули з моменту завершення його спортивної кар'єри, перебуває без певної посади. Втім, не виключається, що Шевченко повернеться у футбол як гравець.

Читайте також: В Україні створено два нові міністерства, а МНС реорганізоване в Держслужбу, - указ Януковича

Зазначимо, останнім міністром з питань молоді та спорту був Равіль Сафіуллін. Міністерство було об'єднане з Міністерством освіти і науки під керівництвом Дмитра Табачника в рамках адмінреформи в грудні 2010 р. Тоді ж було скасовано Міністерство промислової політики, Міністерство вугільної промисловості (воно увійшло до складу Міністерства енергетики і вугільної промисловості), Міністерство регіонального розвитку і будівництва було об'єднано з Міністерством житлово-комунального господарства. Крім того, була скасована посада міністра Кабінету міністрів, а Міністерство праці і соціальної політики перейменоване в Міністерство соціальної політики.

Читайте також: Міністром промислової політики України призначений Михайло Короленко (відео)

Проте адміністративна реформа себе в очах керівництва країни не виправдала, і вже в грудні 2012 р. було відновлено Міністерство промислової політики і посаду міністра Кабінету міністрів. Мінпромолітики згодом очолив Михайло Короленко, а міністром Кабінету міністрів відразу ж була призначена Олена Лукаш. Крім того, Міністерство надзвичайних ситуацій було перетворене в Державну службу з надзвичайних ситуацій, а Державна податкова і митна служби були перетворені в Міністерство доходів і зборів, яке очолив Олександр Клименко.

Слід сказати, що якщо об'єднання податкової і митниці в Міндоходів було цілком передбаченим, то МНС, згідно з планами, повинна була влитися в структуру Міністерства внутрішніх справ. Проте вирішено було інакше - міністерство стало держслужбою, підзвітною Міністерству оборони.

Читайте також: Кабмін розподілив повноваження між віце-прем'єрами

Слідуючи логіці керівництва країни відносно відмови від принципів адмінреформи 2010 р., можна говорити, що не виключається відновлення як окремих адміністративних одиниць в Кабміні Міністерства вугільної промисловості, Міністерства регіонального розвитку і будівництва, Міністерства житлово-комунального господарства. Це створить нові відповідальні посади, на які зможуть претендувати ті або інші політики.