Мінрегіон на сьогодні готовий компенсувати відсоткову ставку по іпотечних кредитах в рамках соціальної ініціативи Президента 30 тис. позичальників. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Мінрегіон на сьогодні готовий компенсувати відсоткову ставку по іпотечних кредитах в рамках соціальної ініціативи Президента 30 тис. позичальників. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, відповідаючи на запитання журналістів після селекторної наради з регіонами країни, присвяченій механізму здешевлення іпотеки і підготовці до зими, яка відбулася 10 липня в Будинку уряду, передає прес-служба Мінрегіону.
"Мінрегіон готовий надати компенсацію по 30 тис. кредитів в рамках здешевлення іпотеки. У бюджеті передбачено 1 млрд грн на цей рік. 30 млн ми направили в регіони в червні, ще 70 млн, згідно з розподілом - в липні, і так весь мільярд буде використаний, якщо він буде необхідний, якщо прийде необхідна кількість людей", - сказав Близнюк.
За словами голови Мінрегіону, визначальним фактором для програми є кількість громадян, які остаточно визначаться зі своєю участю. Близнюк зазначив, що велика кількість громадян, ознайомившись з умовами, відкладають остаточне рішення. А тому одним із головних завдань усіх виконавців є посилення роботи з роз'яснення громадянам усіх переваг нової можливості вирішити житлову проблему.
Згідно з останніми змінами, позичальник платить тіло позики і 3% річних, а одержувач бюджетних коштів (орган місцевої влади) переводить 13% ставки на спеціальний поточний рахунок позичальника в банку. Порівняно з попередньою редакцією, позичальникові не треба вишукувати повний обсяг платежу, а потім чекати виплати компенсації від держави. Таким чином, ліквідовано касовий розрив, сама наявність якого стримувала багатьох громадян від рішення про участь у програмі, відзначають в Минрегионе.
Нагадаємо, що на 6 липня 2012 р. в програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, беруть участь 149 об'єктів, в яких пропонується для придбання 5 тис. 967 квартир. В цілому по Україні 8,4 тис. громадян виявили бажання взяти участь у програмі. Укладено 63 договори, найбільше - в Києві (23 договори). Уже профінансовано 31 кредит на загальну суму близько 10 млн грн. З них у Києві - 16 кредитів на загальну суму 6,5 млн грн, 6 кредитів в Сумській області на суму 880 тис. грн, 3 кредити в Автономній Республіці Крим на загальну суму 900 тис. 700 грн, по 2 кредити в Полтавській і Харківській областях, по 1 кредиту в Кіровоградській та Чернігівській областях.
Крім того, за іншими програмами державної підтримки в рамках соціальних ініціатив Президента України, спрямованими на забезпечення житлом різних категорій громадян, наразі укладено 193 договори на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості та надано 139 пільгових кредитів в рамках програми молодіжного житлового кредитування. Державна іпотечна установа профінансувала надання 379 кредитів.
Таким чином, разом по всім названим житловим програмам профінансовано придбання 742 квартир.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України прибрав верхній поріг щомісячного доходу родини, що претендує на пільговий іпотечний кредит під 3%. Крім того, Мінрегіонбуд планує знизити обов'язковий власний внесок позичальника з 25 до 10%.
Як заявляв раніше Близнюк, впровадження нової іпотечної програми дозволить забезпечити житлом понад 40 тис. громадян країни. За словами міністра, планується надати близько 30 тис. кредитів, що дозволить залучити в будівельну галузь майже 10 млрд грн.