Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на заняття посади ректора Львівського національного університету ім. Івана Франка. Відповідний наказ № 204-к від 4 червня 2013 р. оприлюднений на сайті відомства.
Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на заняття посади ректора Львівського національного університету (ЛНУ) ім. Івана Франка. Відповідний наказ № 204-к від 4 червня 2013 р. оприлюднений на сайті відомства.
Відповідним документом департаменту роботи з персоналом і керівними кадрами доручено опублікувати оголошення про проведення конкурсу і організувати прийом і розгляд заявок від претендентів на цю посаду, після чого внести відповідні кандидатури до найвищого колегіального органу громадського самоврядування Львівського національного університету імені Івана Франка для проведення голосування.
Читайте також: Міносвіти дозволило абітурієнтам вступати відразу на другий курс
"Спільно з адміністрацією Львівського національного університету імені Івана Франка організувати проведення виборів керівника вишу згідно з вимогами статей 37 і 39 закону України "Про вищу освіту", - говориться в наказі.
Разом з тим, контроль над виконанням наказу міністр освіти і науки Дмитро Табачник (на фото) залишив за собою.
Нагадаємо, 20 травня 2013 р. закінчився контракт з попереднім ректором ЛНУ Іваном Вакарчуком, якого востаннє призначили на цю посаду в 2010 р.
Читайте також: В Україні починається ЗНО
Зазначимо, Вакарчук обіймав посаду міністра освіти і науки в 2007-2010 рр. в уряді Юлії Тимошенко. Він - доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедрою теоретичної фізики, член президії Конгресу української інтелігенції. Прихильник болонської системи освіти і системи тестування знань абітурієнтів замість традиційних вступних іспитів.
Слід сказати, що Іван Вакарчук - освітній діяч з достатнім рівнем суспільної підтримки, і при іншій владі він цілком міг би бути в кріслі Табачника.
Широко відоме протистояння нинішнього міністра освіти і деяких опозиційно налаштованих ректорів, зокрема Вакарчука і президента Києво-Могилянської академії Сергія Квіта. Різниця в поглядах на освіту у них дійсно дуже велика - починаючи з питання трактування Другої світової війни і української історії ХХ ст., а закінчуючи проблемою автономії університетів.
Читайте також: Кабмін одноголосно затвердив звіт Міносвіти про виконання національного плану дій в 2013 році, - нардеп
Концепція університетської автономії, за яку виступають опозиційно налаштовані до нинішнього Міносвіти ректори, передбачає виняткову компетенцію університету обирати собі ректора, при цьому міністерство взагалі ніяк би не втручалося в цей процес. Проти автономізації виступає як сам Табачник, так і віце-прем'єр Костянтин Грищенко.