ua en ru

Міноборони РФ замовило у України понад 20 літаків Ан-70, - Азаров

Автор: RBC.UA
Російське Міністерство оборони замовило в Україні більше 20 літаків Ан-70. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю українським телеканалам.

Російське Міністерство оборони замовило в Україні більше 20 літаків Ан-70. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю українським телеканалам.

"В останні роки нам вдалося зробити ривок і зацікавити, перш за все, найбільшого покупця - Міністерство оборони Росії. Вони замовили вже більше 20 літаків Ан-70", - сказав Азаров. Він також висловив сподівання, що в 2013 р. з `явиться перший серійний літак Ан-70.

Раніше генеральний директор ДП "Антонов" Дмитро Ківа заявляв, що перший серійний Ан-70 буде передано замовнику вже в 2014 р.

Читайте також: РФ має намір купувати в України літаки для російських ВПС

Раніше надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов повідомляв, що Росія має намір підписати з Україною контракт на постачання літаків для військово-повітряних сил РФ. "На сьогоднішній день РФ підтверджує свою участь по Ан-148, Ан-158, Ан-124 ... Йде не тільки практичне співробітництво і робота, але є й непогані перспективи по Ан-70, Ан-124 на користь російських ВПС і російських збройних сил. Там визначені конкретні контрольні цифри в потреби тих чи інших літаків, які скоро будуть законтрактовані", - сказав Зурабов.

Нагадаємо, в червні повідомлялося, що Міноборони РФ буде закуповувати в Україні військово-транспортні літаки Ан-70, Ан-148 і Ан-124 "Руслан". Як підтвердив головнокомандувач Військово-повітряними силами РФ генерал-майор Віктор Бондарєв, в 2012 р. російські ВПС отримають Ан-148. Зараз в Росії ведеться розробка легкого військово-транспортного літака, який прийде на зміну Ан-26, який відпрацював свій ресурс.

У грудні Генеральний директор ДП "Антонов" Дмитро Ківа повідомляв, що для завершення створення першого серійного Ан-70 необхідно близько 300 млн грн. Він також заявив, що, відповідно до підписаної з російською стороною "схемою кооперації", "Антонов" буде займатися виробництвом крил і для російських, і для українських літаків. Фюзеляжі будуть надходити від російської сторони, а збірка літаків буде проводитися також в Україні.

Читайте також: Чистий прибуток ДП "Антонов" за 9 міс. 2012 р. збільшився в 1,4 рази

Крім того, він зазначив, що український уряд обіцяє АНТК "Антонов" фінансову підтримку для серійного виробництва літаків Ан-70, оскільки вона потрібна ще й для інших сімейств літаків.

Раніше Дмитро Ківа повідомляв, що Україна і Росія на сьогоднішній день працюють над створенням спільних підприємств з серійного виробництва літаків Ан-70, Ан-140, Ан-148 і Ан-124 ("Руслан").

Зазначимо, що ДП "Антонов" в 2013 р. планує збільшити випуск літаків на 50% до 12 одиниць.

Читайте також: Для завершення створення першого серійного Ан-70 необхідно близько 300 млн грн

Ан-70 - середньомагістральний вантажний (оперативно-тактичний, військово-транспортний) літак нового покоління, розроблений АНТК "Антонов". Літак призначається для заміни морально і технічно застарілого Ан-12. У серпні 2012 року Росія і Україна приступили до спільних льотних випробувань Ан-70. 27 вересня 2012 модернізований Ан-70 здійснив свій перший політ. В рамках держпрограми озброєнь на 2011-2020 роки командувач ВДВ генерал-лейтенант Володимир Шаманов заявив, що Росія планує закупити 60 літаків Ан-70. У квітні 2011 року це підтвердив міністр оборони Росії Анатолій Сердюков. У 2012 році Україною передбачено виділити на створення Ан-70 347 мільйонів гривень (43,3 мільйона доларів) в рамках держоборонзамовлення. Планується, що в 2014 році будівництво літаків також почнеться в РФ.