ua en ru

Міністра Ігоря Прасолова не змогли позбавити депутатського мандата через брак голосів

Автор: RBC.UA
У Верховній Раді (ВР) України забракло голосів для того, щоб достроково позбавити депутатського мандата новопризначеного міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова. "За" проголосували 220 народних депутатів при мінімально необхідних 226. Слідом за цим парламентарії двічі намагалися повернутися до даного голосування.

У Верховній Раді (ВР) України забракло голосів для того, щоб достроково позбавити депутатського мандата новопризначеного міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова (на фото). "За" проголосували 220 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Слідом за цим парламентарії двічі намагалися повернутися до даного голосування. Однак Раді зробити це не вдалося: спершу "за" повернення до розгляду питання проголосували 222 нардепа, вдруге - 224 депутати.

Повернутися до питання про дострокове припинення повноважень Прасолова ВР зможе не раніше 10 січня 2013 р.

Ігоря Прасолова звільнять від депутатського мандата 10 січня 2013 р., заявив сьогодні лідер фракції Партія регіонів у ВР Олександр Єфремов на брифінгу в парламенті. "Деякі депутати, перебуваючи в залі, переплутали прізвища. І я не знаю, чим вони займалися, але, коли вони виступали, вони думали, що голосування йде за зовсім інших людей", - зазначив Єфремов, додавши, що народний депутат Прасолов, який затверджений на посаду міністр, незабаром буде звільнений від мандата. "Я думаю, що зал проголосує за це 10 січня", - уточнив Єфремов.

Зрив голосування по Прасолову - це розминка опозиції перед голосуваннями за знакові законопроекти в січні, зазначив глава регламентного комітету ВР, член фракції ПР Володимир Макеєнко. За його словами, у "регіоналів" при персональному голосуванні голосів не вистачило, оскільки деякі члени фракції хворіли або були у відрядженнях.

Читайте також: Хто і за що буде відповідати в новому Кабінеті міністрів України (фото)

"Сталося те, що й повинно було статися. При індивідуальному голосуванні голосів не вистачило тричі", - сказав він. Макеєнко зазначив, що голосів для формальної процедури по Прасолову "регіоналам" забракло навіть з комуністами. "Вони (опозиціонери), у принципі, розуміють, що це порушення Конституції (неголосування за складення повноважень депутата, який перейшов на роботу до уряду), і потрібно людину відправити в уряд", - наголосив Макеєнко.

Згідно зі ст.3 закону про статус народного депутата України, народний депутат не має права бути членом Кабінету міністрів і керівником центрального органу виконавчої влади: "Народний депутат, призначений (обраний) на посаду, яка не сумісна з депутатським мандатом, і повноваження якого не припинено в установленому законом порядку, допускається до виконання обов'язків на такій посаді не раніше дня подання ним до ВР заяви про складення повноважень народного депутата".

При цьому, згідно зі ст.5 зазначеного закону, у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду.

Також із законодавства випливає, що за рішенням ВР спікер парламенту зобов'язаний звернутися до суду для вирішення питання про дострокове припинення повноважень депутата-сумісника.

Читайте також: Нові обличчя в уряді України (фото)

Зазначимо, що Ігор Прасолов вчора, 24 грудня, був призначений на посаду міністра економічного розвитку і торгівлі. Про це сказано в указі Президента Віктора Януковича №733.

Пост міністра економічного розвитку і торгівлі - це перша керівна посада Ігоря Прасолова в органах виконавчої влади, заявляв напередодні прем'єр-міністр України Микола Азаров під час представлення Прасолова колективу міністерства. "У цьому є плюс: людина прийшла зі свіжим поглядом, зі знанням економічних процесів на практичному рівні", - зазначив прем'єр.

За словами Азарова, перед Мінекономрозвитку стоять дуже серйозні і масштабні завдання, насамперед - забезпечити економічне зростання в умовах рецесії провідних економік світу, згортання ринків найбільших торговельних партнерів нашої держави. "Міністерство має розробити - разом з іншими міністерствами - такі практичні механізми підтримки нашої економіки, внутрішнього виробництва та експорту, які, безумовно, дозволили б досягти закладеного в бюджеті на 2013 р. зростання ВВП на 3-3,5%", - підсумував Азаров.

До цього призначення Ігор Прасолов обіймав посаду голови ради НБУ з 26 квітня 2012 р. Додамо також, що Прасолов балотувався на виборах до Верховної Ради за списком Партії регіонів під номером 68.

Читайте також: Список міністрів нового Кабінету міністрів (фото)

Ігор Прасолов народився 4 лютого 1962 р. в м. Піщане Мурманської області (Росія). У 1987 р. закінчив Ростовський державний університет ім.Суслова, спеціальність - політекономія, кваліфікація - економіст, викладач політекономії.

1979-1982 рр. - учень електрослюсаря, електрослюсар Новочеркаської МРЕС, служба в Радянській Армії.

1987-1993 рр. - асистент кафедри політекономії Донецького державного університету, аспірант.

1993-2000 рр. - генеральний директор ЗАТ "Інвестиційна компанія "Керамет Інвест".

2000-2005 рр. - генеральний директор ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ), найбільшої управляючої компанії України, 90% акцій якої належить українському мільярдерові Рінату Ахметову.

2006-2007 рр. - народний депутат України V скликання від ПР (№43 у виборчому списку). Член комітету Верховної Ради з питань бюджету.

З листопада 2007 р. по 5 грудня 2012 р. - народний депутат України VI скликання від ПР (№43 у списку). Глава підкомітету з питань цінних паперів та фондового ринку комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності.

Член Партії регіонів.