Директор департаменту країн СНД і Східної Європи Міністерства туризму Єгипту Мохаммед Десоукі в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про те, як після катастрофи російського літака зменшилася завантаженість єгипетських готелів і про те, чому уряд Єгипту не планує знижувати ціни на візи для туристів.
Директор департаменту країн СНД і Східної Європи Міністерства туризму Єгипту Мохаммед Десоукі в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про те, як після катастрофи російського літака зменшилася завантаженість єгипетських готелів і про те, чому уряд Єгипту не планує знижувати ціни на візи для туристів.
Терористичний акт в Єгипті, в результаті якого сталася катастрофа російського літака А321 і загибель пасажирів, серйозно підірвав ситуацію на єгипетському туристичному ринку.
Одні з основних країн - "постачальників туристів" в Єгипет - Великобританія і Росія - скасували польоти в цю країну.
Вчора, 10 грудня, на зустрічі з журналістами директор департаменту країн СНД і Східної Європи Міністерства туризму Єгипту Мохаммед Десоукі розповів про те, що в Єгипті посилені заходи безпеки аеропортів. Приміром, було перевірено скануюче обладнання, найняти додатковий персонал, перевірені резюме та профілі співробітників. Крім того, аеропорти, крім поліції, почала охороняти і армія.
РБК-Україна: Після недавньої катастрофи російського літака в Єгипті попит на тури в країну різко впав. Як багато готелів в Єгипті призупинили свою роботу?
Мохаммед Десоукі: У нас немає статистики з цього питання, оскільки ситуація міняється день від дня. Зараз дуже часто буває, що в тому чи іншому готелі зроблено багато номерів, але потім в один момент скасовується відразу 40% броні. Цю ситуацію ми не можемо контролювати.
Крім того, є готелі, які тимчасово призупинили свою роботу. Але вони продовжать свою діяльність з початку року, коли має зрости бронювання, а також збільшиться попит з боку внутрішнього єгипетського туризму. Але я не можу сказати про те, як багато готелів призупинили роботу. Можу сказати тільки про рівень завантаження: якщо до катастрофи він становив 70%, то тепер 30%.
РБК-Україна: Наскільки в середньому знизилися ціни на тури з нашої країни в Єгипет після катастрофи?
Мохаммед Десоукі: Якщо раніше в середньому на людину вартість туру залишала 500-600 доларів, то тепер - 300-400 доларів. Тобто ціни на тури в Єгипет знизилися на 30-50%.
РБК-Україна: Туристи, які прилітають в Єгипет, повинні купити візи, заплативши по 25 доларів. Чи не планує уряд скасувати візи або знизити їх вартість?
Мохаммед Десоукі: Ні, не плануємо. 25 доларів - це, в порівнянні з іншими країнами, дуже низька ціна. Крім того, туристам, які їдуть на відпочинок в Шарм-ель-Шейх, платна віза, як і раніше, не потрібна.
РБК-Україна: Чи планує уряд Єгипту виділяти якісь субсидії туроператорам або авіакомпаніям, які привозять туристів у вашу країну?
Мохаммед Десоукі: Така програма, у вигляді компенсації за порожні крісла в літаках, існувала ще й до катастрофи російського А321. Але ми зрозуміли, що це не заохочує продавати більше турів. Туроператорам для отримання компенсації достатності було завантажити літак і на 50%.
Тому ми розробили інший механізм, який орієнтований на число проданих крісел. Тепер розмір компенсації залежить від того, як багато продано крісел в літаку. Програма має три категорії. Найбільше ми платимо за польоти в Луксор і Асуан. Трохи менше - при польотах в Марса-ель-Алам. На третьому місці Хургада і Шарм-ель-Шейх (українські авіакомпанії літають тільки в Хургаду і Шарм-ель-Шейх - ред.). Компенсації починають отримувати при рівні завантаження від 40% в Луксор і Асуан, 50% - в Марса-ель-Алам і 60% - до Хургади та Шарм-ель-Шейх.
Компенсація становить 40 доларів і виплачується за кожне продане крісло після проходження цих відсоткових рівнів. Приміром, якщо на рейсі в Луксор продано 60% крісел, то ми виплачуємо компенсацію за 40 доларів за 20% крісел - від мінімально необхідних 40% до фактично проданих 60%.
РБК-Україна: Яку частку займають громадяни України на туристичному ринку Єгипту?
Мохаммед Десоукі: Даних з туристичного потоку за листопад поки що немає. За січень-жовтень, тобто, до катастрофи, Єгипет відвідали 275 тис. туристів з України. Всього в країну з різних держав прибутку 8 млн мандрівників. Таким чином, частка українців становила трохи більше 3%.
Розмовляв Дмитро Уляницький