Повідомлення про замінування Харківського вокзалу виявилося неправдивим, повідомляє прес-служба МВС України.
Повідомлення про замінування Харківського вокзалу виявилося неправдивим, повідомляє прес-служба МВС України.
"У результаті обстеження приміщення вокзалу небезпечних предметів та вибухових пристроїв виявлено не було. Роботу вокзалу поновлено", - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялось, з залізничного вокзалу Харкова евакуйовано близько 1800 пасажирів і працівників станції "Харків-Пасажирський" через повідомлення про замінування. Як говориться в повідомленні сектора зв'язків з громадськістю управління Міністерства внутрішніх справ на Південній залізниці, невідомий повідомив про замінування вокзалу і зажадав викуп у розмірі 100 тис. дол. "Рух поїздів здійснюється через віддалені колії", - сказано в повідомленні.
За даними відомства, сьогодні в 14:30 в чергову частину лінійного відділу на станції "Харків-Пасажирський" надійшла інформація про те, що на номер оператора "102" зателефонував невідомий і повідомив, що вокзал заміновано - закладено 8 кг тротилу. Зловмисник заявив, що повідомить про місце закладки вибухівки, якщо йому буде заплачено 100 тис. дол.
На місці події працює посилена слідчо-оперативна група Управління МВС на Південній залізниці на чолі з начальником управління Андрієм Мельниченком, посилені наряди міліції, вибухо-технічна служба, кінологічна служба, співробітники МНС і Служби безпеки України.
Читайте також: Міліція затримала "мінера" Київського залізничного вокзалу
Зазначимо, що останнім часом в Україні різко зросла кількість повідомлень про мінування людних об'єктів. Зловмисники в більшості випадків вимагають викупу в обмін на інформацію про бомбу, яку самі вдало вигадують. Мінування вокзалів, лікарень, аеропортів почастішали після гучної справи дніпропетровських терористів, які нібито також вимагали гроші за інформацію про вибухівку.
Серед останніх неправдивих повідомлень про мінування слід згадати дніпропетровську лікарню. 13 грудня звідти були евакуйовані 860 осіб. Вибухонебезпечні предмети виявлені не були. Пізніше було встановлено, що дзвінок зробила 10-літня учениця місцевої освітньої школи з хуліганських спонукань.
29 листопада з Львівського вокзалу через помилкове повідомлення про мінування були евакуйовані близько 700 осіб. Вибуховий пристрій не було знайдено.
Читайте також: З Львівського вокзалу через неправдиве повідомлення про замінування були евакуйовані 700 людей
Також були неправдиві повідомлення про мінування Введенської гімназії в Києві, станції метро Печерська в столиці, житлового будинку в Сімферополі.
Київський залізничний вокзал побив всі рекорди за кількістю замінувань в цьому році. Останній раз повідомлення про тамтешню бомбу надходило 15 листопада. Київська міліція тоді ж затримала зловмисника.
27 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5064-VI "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-виконавчого процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне поводження зі зброєю та вибухонебезпечними матеріалами". Нещодавно закон набув чинності. Згідно із законом, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей або іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Ті ж дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.