Міністерство фінансів відповідно до пункту 7 Порядку випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010 року № 368, визначив перелік комерційних банків, які виконують функції агентів з оформлення відшкодування податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики та які є клієнтами депозитарію НБУ.
Міністерство фінансів відповідно до пункту 7 Порядку випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п'ять років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010 року № 368 "Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість", визначив перелік комерційних банків, які виконують функції агентів з оформлення відшкодування податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики та які є клієнтами депозитарію Національного банку України. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
Перелік банків, які будуть виконувати функції агентів з оформлення відшкодування ПДВ облігаціями складається з 101 комерційного банку.
Нагадаємо, 26 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров дав завдання Державній податковій адміністрації України (ДПАУ) перейти на автоматичне відшкодування ПДВ з серпня 2010 р.
М.Азаров також заявив, що облігації, випущені для погашення заборгованості з відшкодування ПДВ, будуть погашені протягом 5 років.
Раніше М.Азаров повідомив, що Кабмін з травня 2010 р. почне повертати некомпенсований ПДВ шляхом випуску цінних паперів, оскільки зараз немає можливості відшкодувати суму заборгованості грошима.
М.Азаров також додав, що відшкодування ПДВ цінними паперами буде добровільним. Підприємці зможуть або отримувати цінні папери відразу, чи чекати можливості відшкодування грошима.
Нагадаємо, 22 квітня ц.р. голова ДПАУ Олександр Папаіка повідомив, що Кабмін запустив пробний проект конвертації заборгованості з ПДВ у 2-3 млрд грн у цінні папери. А.Папаіка повідомив, що податкова служба обробляє реєстр заборгованості з податку на додану вартість. У той же час Кабмін почав процес конвертації доведеної заборгованості з податку. Запропоновані цінні папери підприємство може продати на ринку цінних паперів або тримати в банку.
Варто зазначити, в Україні в травні невідшкодований ПДВ зменшився в порівнянні з квітнем на 1,1 млрд грн - до 27,3 млрд грн. З початку року сума боргу зросла на 6,6 млрд грн. Сума прострочених боргів досягала 8,6 млрд грн, з початку року зростання на 2,4 млрд грн. За інформацією податкової, за участю сумнівних підприємств щомісяця з легальної економіки виводиться майже 7 млрд грн, за рахунок чого формується більше 1,3 млрд грн фіктивного податкового кредиту з ПДВ.
Відзначимо, в Україні податкове навантаження одне з найбільших серед країн СНД, зокрема більше, ніж у Білорусі, Молдові, РФ і Казахстані.