ru ua

Мінфін сподівається, що Україна до кінця 2013 р. отримає черговий транш від МВФ

Автор: RBC.UA
Україна очікує до кінця 2013 р. отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це сьогодні під час міжнародної конференції "Україна і партнери" повідомив міністр фінансів України Юрій Колобов, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна очікує до кінця 2013 р. отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це сьогодні під час міжнародної конференції "Україна і партнери" повідомив міністр фінансів України Юрій Колобов (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми з МВФ ведемо переговори постійно, вони не припиняються. В кінці місяця приїде місія МВФ в Україну і треба сказати, що під час останнього їхнього приїзду ми чітко окреслили все те, що нам потрібно зробити. Ми позитивно оцінюємо наші переговори і сподіваємося, що в цьому році продовжимо нашу співпрацю", - сказав Колобов.

Як раніше зазначав міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, Україні необхідні кошти для рефінансування кредитів МВФ.

Зазначимо, що місія МВФ приїде в Україну 28 червня. Це буде плановий візит для знайомства з новим керівництвом місії. 4 червня керівником місії МВФ в Україні був призначений Ніколай Георгієв замість Кріса Джарвіса.

Читайте також: МВФ змінив керівника місії в Україні

МВФ для відновлення співпраці вимагає від України, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9% - в наступному році. Згідно із законом України про державний бюджет на 2013 р. дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що становить 3,2% ВВП.

Раніше повідомлялося, що однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є вільне курсоутворення і підвищення тарифів на газ для населення. Це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсяги держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.

Читайте також: Україна до кінця 2013 р. повинна виплатити МВФ ще 1,4 млрд дол., - Мінфін

Нагадаємо, після схвалення програми stand-by влітку 2010 року Україна одержала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою було заморожено через невиконання Україною низки взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.