Мінфін сподівається, що Україна до кінця 2013 р. отримає черговий транш від МВФ
Україна очікує до кінця 2013 р. отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це сьогодні під час міжнародної конференції "Україна і партнери" повідомив міністр фінансів України Юрій Колобов (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми з МВФ ведемо переговори постійно, вони не припиняються. В кінці місяця приїде місія МВФ в Україну і треба сказати, що під час останнього їхнього приїзду ми чітко окреслили все те, що нам потрібно зробити. Ми позитивно оцінюємо наші переговори і сподіваємося, що в цьому році продовжимо нашу співпрацю", - сказав Колобов.
Як раніше зазначав міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, Україні необхідні кошти для рефінансування кредитів МВФ.
Зазначимо, що місія МВФ приїде в Україну 28 червня. Це буде плановий візит для знайомства з новим керівництвом місії. 4 червня керівником місії МВФ в Україні був призначений Ніколай Георгієв замість Кріса Джарвіса.
Читайте також: МВФ змінив керівника місії в Україні
МВФ для відновлення співпраці вимагає від України, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9% - в наступному році. Згідно із законом України про державний бюджет на 2013 р. дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що становить 3,2% ВВП.
Раніше повідомлялося, що однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є вільне курсоутворення і підвищення тарифів на газ для населення. Це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсяги держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.
Читайте також: Україна до кінця 2013 р. повинна виплатити МВФ ще 1,4 млрд дол., - Мінфін
Нагадаємо, після схвалення програми stand-by влітку 2010 року Україна одержала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою було заморожено через невиконання Україною низки взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.