ua en ru

Мінфін Бельгії: Греції необхідна допомога для уникнення повторення сценарію Lehman Brothers

Автор: RBC.UA
Греції необхідно допомогти вибратися з боргової ями, щоб уникнути повторення сценарію Lehman Brothers в 2008 р., коли економічний вірус поширився від одного банку кшталт ланцюгової реакції і мало не призвів до краху світової економіки. Таку заяву зробив міністр Фінансів Бельгії Дідьє Рейндерс в інтерв'ю грецьким ЗМІ, передає Reuters.

Греції необхідно допомогти вибратися з боргової ями, щоб уникнути повторення сценарію Lehman Brothers в 2008 р., коли економічний вірус поширився від одного банку кшталт ланцюгової реакції і мало не призвів до краху світової економіки. Таку заяву зробив міністр Фінансів Бельгії Дідьє Рейндерс в інтерв'ю грецьким ЗМІ, передає Reuters.

"Якщо ми не допоможемо Греції, велика ймовірність того, що "вірус" поширитися на Італію та Іспанію, і тоді нам доведеться боротися з найгіршим з можливих сценаріїв", - заявив Рейндерс.

При цьому бельгійський міністрів фінансів закликає не перегинати планку з введенням заходів жорсткої економії в Греції. "Афіни, враховуючи покладену на них відповідальність, вживають виняткових у своєму роді заходів для порятунку економіки. Однак потрібно розуміти, що в певний момент доведеться зупинитися і перестати "затягувати паски". Робити це нескінченно неприйнятно ні в політичному, ні в соціальному, ні в економічному плані: ми не хочемо знайти ліки від кризи, що вб'ють Грецію ", - вважає Рейндерс.

Раніше сьогодні глава місії МВФ в Греції Пол Томсен висловив протилежну точку зору, заявивши, що Греція повинна зважитися на більш жорсткі структурні реформи. Аналогічно міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле виступив з думкою, що на екстреному саміті в липні 2011 р. Європа недооцінила масштаби грецької боргової кризи, в результаті чого було запропоновано недостатнє скорочення грецької заборгованості. Шойбле не виключає можливості перегляду розмірів скорочення держборгу Греції і методів його досягнення. А заступник голови нижньої палати парламенту Німеччини, член правлячої консервативної партії "Християнсько-демократичний союз" Міхаель Фукс, заявив, щоб уникнути банкрутства, Греції потрібно частково відмовитися від національного суверенітету.

Учора представник Греції в Міжнародному валютному фонді Панагіотіс Румеліотіс повідомив, що Греції буде потрібно більше рятівних кредитів або боргових списань у зв'язку з глибшою, ніж очікувалося, рецесією в економіці республіки.

Раніше канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що переконана в тому, що Греція, незважаючи на глибоку боргову кризу, повинна зберегти єдину європейську валюту. З приводу другого пакету фінансової допомоги Греції, узгодженого під час кризового саміту ЄС 21 липня, Меркель сказала, що "потрібно буде подивитися, наскільки ця програма все ще актуальна, враховуючи нинішню ситуацію в Греції". У зв'язку з глибокою кризою в Греції частина експертів вже давно висловлюють думки, згідно з яким другого пакету допомоги Афінам в обсязі 109 млрд євро може виявитися недостатньо.

Також повідомлялося, що комісія інспекторів Євросоюзу, МВФ і ЄЦБ, відома як "трійка", швидше за все, дасть "зелене світло" життєво важливого траншу допомоги Греції, але Афінам не потрібно сприймати це як належне, а необхідно спочатку показати, що вони готові проводити реформи.

3 жовтня стало відомо, що Греція не вкладається в рамки бюджетного дефіциту, узгодженого з європейськими кредиторами і МВФ. У заяві міністра фінансів за підсумками засідання уряду, де затвердили проект бюджету на 2012 р. сказано, що дефіцит бюджету Греції в цьому році очікується на рівні 25,2 млрд дол, це майже на два млрд більше, ніж узгоджений кредиторами дефіцит (23,1 млрд дол).

При цьому, показник дефіциту на 2011 рік переглянуто з 7,6% ВВП до 8,5% ВВП, а на 2012 рік - з 6,5% ВВП до 6,8% ВВП.

25 вересня міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос на зустрічі членів МВФ у Вашингтоні заявив, що влада Греції зробить все можливе, щоб утриматися в єврозоні та уникнути дефолту.

У 2009 р. Греція опинилася перед обличчям найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високих боргів Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Євросоюз виділили грецькій владі кредитну лінію в розмірі 110 млрд євро. Проте 21 липня 2011 р. на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакета фінансової допомоги. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування в розмірі 109 млрд євро. Участь приватних фінансових інститутів у порятунку Греції буде реалізовано через обмін чинних облігацій на нові 30-річні і 15-річні, причому банки погодилися на втрату близько 21% чистої поточної вартості їхніх паперів.