ua en ru

Мінекології хоче за 3 роки мінімізувати використання поліетилену у побуті (відео)

Автор: RBC.UA
Міністерство екології та природних ресурсів України готує законопроект, котрим хоче за три роки звезти до мінімуми використання поліетилену у побуті. Щороку кожен українець використовує понад 200 поліетиленових пакетів, період розпаду сполук, з яких їх виготовляють, сягає 100 років.

Міністерство екології та природних ресурсів України готує законопроект, котрим хоче за три роки звезти до мінімуми використання поліетилену у побуті. Щороку кожен українець використовує понад 200 поліетиленових пакетів, період розпаду сполук, з яких їх виготовляють, сягає 100 років, передає ICTV.

На думку міністра екології Миколи Злочевського, прийняття закону дозволить вибирати між паперовим або поліетиленовим кульком. "Якщо я приходжу в магазин і мені дають поліетиленовий кульок, то, скажіть, що мені робити? Викинути і в руках нести? Коли буде цей закон, і в людини буде стояти вибір: взяти йому паперовий або поліетиленовий кульок, кожен з нас повинен думати і брати паперовий", - наголосив міністр

Зараз вже деякі мережеві супермаркети починають пропонувати покупцям паперову упаковку, інші закликають скоротити використання полімерів.

Водночас в Україні існують майже сотні заводів, виробляють поліетиленові пакунки, сировину для яких завозять з-за кордону. На думку власників цих підприємств, рішенням проблеми було б зобов'язати виробників упаковки використовувати в своїй продукції вторинну сировину, тобто отриману шляхом переробки відходів.

Раніше Міністерство регіонально розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднило проект закону про обмеження ввезення, виробництва та використання на території України поліетиленових пакетів.

Документ зараз проходить громадське обговорення, потім його направлять до Верховної Ради,. В разі прийняття у парламенті цього закону, він набуде чинності з 2013 р.

Законопроект забороняє виробництво, використання, імпорт та розповсюдження пакетів обсягом менш 20 л і товщиною менш 0,025 мм та пакетів обсягом 10 л і товщиною менш 0,015 мм. За порушення цих норм Мінрегіон пропонує штрафувати на 1700 грн.

Нагадаємо, від поліетиленових пакетів вже відмовились в Італії, Китаю, ПАР, Ірландії, Франції, Іспанії, Японії та інших країнах світу.