ua en ru

В Італії заборонили використання поліетиленових пакетів у магазинах

Автор: RBC.UA
В Італії з 1 січня 2011 р. набуває чинності заборона на поліетиленові пакети. Італія входить до числа європейських лідерів з числа цих предметів, що використовуються в побуті.

В Італії з 1 січня 2011 р. набуває чинності заборона на поліетиленові пакети. Італія входить до числа європейських лідерів з числа цих предметів, що використовуються в побуті, повідомляє BBC.

У країні щороку викидається 20 млрд целофанових пактів - більш ніж по 300 на кожного італійця, включаючи немовлят і немічних людей похилого віку.

Відповідно до заборони, магазини будуть пропонувати покупцям тільки сумки з тканини, пакети з паперу або з матеріалів, які піддаються переробці.

Прихильники цього заходу з ентузіазмом сприйняли ініціативу влади: вони наполягають на тому, що пластикові пакети становлять собою небезпеку для навколишнього середовища, так як на їх виробництво потрібно багато нафти, а на розпад йдуть десятиліття.

Закон про поступове витіснення целофанових пакетів з італійського ринку був прийнятий ще в 2006 р., і спочатку заборона повинна була набути чинності рік тому, в січні 2010 р., проте потім цей термін відсунули у зв'язку з потужною протидією з боку торговельних організацій.

Втім, вони і зараз скаржаться на те, що в прийнятому минулого тижня указі, який визначає новий термін, недостатньо деталей.

Тим не менш, міністр італійського уряду у справах навколишнього середовища Стефанія Престіджіакомо назвала документ "кроком на шляху до боротьби з забрудненням".

Крім того, додала вона, указ "змусить нас всіх бути більш відповідальними в тому, що стосується переробки".

Уряд країни останнім часом проводило кампанію, в ході якої пропагувало переваги інших типів пакетів та сумок, наполягаючи на тому, що вони не тільки більш екологічні, але ще й більш модні і сучасні, ніж поліетиленові.

Нагадаємо, держрада Китаю з червня 2008 р. ввела заборону, згідно з якою магазинам країни заборонено пропонувати покупцям безкоштовні поліетиленові пакети. Крім того, в Китаї заборонено виробництво надтонких целофанових пакетів. На магазини, які порушують нове правило - накладається штраф. Їм також загрожує конфіскація товару.

Раніше, 29 березня 2007 р. міська рада Сан-Франциско ухвалила законопроект, що забороняє великим супермаркетам і мережним аптекам використовувати поліетиленові пакети. Для мережевих аптек заборона на поліетиленові пакети вступила в силу в 2008 р. Проте непродуктових магазинів і маленьких крамниць заборона не торкнулася.

Крім того, в серпні 2003 р. в північному індійському штаті Хімачал Прадеш влада ухвалила законопроект про заборону на використання поліетиленових пакетів. Відповідно до закону, будь-який громадянин, що використовує поліетиленові пакети, може піддатися тюремному ув'язненню строком до 7 років або штрафу, сума якого може складати до 100 тис. рупій, що еквівалентно 2 тис. дол.

У травні 2003 р. уряд Південно-Африканської республіки заборонив використання пластикових пакетів. Порушникам заборони в цій країні загрожує 10 років тюремного ув'язнення.

А в Ірландії в 2002 р. був введений спеціальний податок на пластикові пакети в супермаркетах, що призвело до значного скорочення їх споживання.