ru ua

Мінагрополітики планує до 2017 р. вийти на виробництво 80 млн т зернових на рік

Автор: RBC.UA
Міністерство аграрної політики та продовольства планує до 2017 р. збільшити обсяги виробництва зернових до 80 млн т на рік. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Міністерство аграрної політики та продовольства планує до 2017 р. збільшити обсяги виробництва зернових до 80 млн т на рік. Про це сьогодні під час прес-конференції у Житомирі заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, передає прес-служба Кабміну.

Відповідаючи на питання про ситуацію із втратою озимих, міністр зазначив: "Загальнодержавна статистика щодо втрати озимих є невтішною. Такий обсяг втрат озимих ми мали в 2003-му році - приблизно 5,5 млн га. Цьогоріч ця цифра складає приблизно 3,2 млн га озимих. Тому минулорічний урожай - це скоріш аномалія, ніж закономірність. З одного боку, можна говорити, що природні умови були сприятливими. З іншого боку, аграрій зараз спирається на досягнення науки, бо українська аграрна наука, не стоїть на місці. Сьогодні основне завдання для науки - як зробити баланс для проведення весняно-польових робіт. Цей баланс вже відпрацьований і рекомендований науковцями. Я задоволений тим, що аграрії прислуховуються до цих рекомендацій. Так, в певній мірі зменшення обсягів виробництва зернових у цьому році буде, якщо порівнювати з минулим роком, але динаміка останніх років показує тенденцію збільшення обсягів виробництва зернових. Ми повинні до 2017-го року мати 80 млн т зернових".

У Житомирській ОДА також відбулася нарада під головуванням Присяжнюка за участю керівників обласних служб та управлінь, на якій були розглянуті питання щодо розрахунків за енергоносії, проведення екологічного місячника з благоустрою територій та ходу проведення комплексу весняно-польових робіт.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський прогнозував, що врожай зернових за підсумками 2012 р. складе 45-50 млн т.

В той же час, за словами директора Інституту розвитку аграрних ринків Віктора Андрієвського, врожай зерна в 2012 р. може скоротитися мінімум на 20% в порівнянні з 2011 р. "Виходячи з наявних даних про посіви озимих та ярих культур під урожай 2012 р., погодних умов і можливих площ пересіву загиблих озимих навесні, прогнозується , що в 2012 р. валовий збір зернових і зернобобових культур, включаючи кукурудзу, в Україну може скласти 45,6 млн т у вазі після дообробки", - прогнозує експерт.

За його словами, очікується, що в поточному 2012 р. в Україну буде зібрано 14,3 млн т пшениці, що на 35,8% менше показника 2011 р. (22,3 млн т). Урожай ячменю складе 7,6 млн т, що на 16,9% менше показника минулого року (9,1 млн т). Валовий збір кукурудзи складе 21,3 млн т у вазі після доробки, що на 6,5% нижче показника попереднього року (22,8 млн т). "В цілому середній рівень врожайності всіх зернових культур майбутнього врожаю очікується на 5,8 ц/га нижче торішнього показника і складе 31,24 ц/га", - зазначив Андрієвський.

Відзначимо, за словами заступника міністра аграрної політики і продовольства Миколи Безуглого, на проведення весняно-польових робіт в Україні цього року буде необхідно близько 36 млрд грн, дефіцит на сьогоднішній день становить 8,5 млрд грн.