ua en ru

Мінагрополітики оцінило весняно-польові роботи в 36 млрд грн

Автор: RBC.UA
На проведення весняно-польових робіт буде необхідно близько 36 млрд грн, дефіцит на сьогоднішній день, складає 8,5 млрд грн. Про це на брифінгу заявив заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий, передає кореспондент РБК-Україна.

На проведення весняно-польових робіт буде необхідно близько 36 млрд грн, дефіцит на сьогоднішній день, складає 8,5 млрд грн. Про це на брифінгу заявив заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий, передає кореспондент РБК-Україна.

"Загальна вартість весняно-польових робот складає 36 млрд грн. Сільськогосподарські ресурси - це 27 млрд грн. Це власні кошти", - заявив Безуглий.

Крім того, він зазначив, що "Дефіцит становить приблизно 8,5 млрд грн, він буде покриватися за рахунок кредитних ресурсів, а також кредитування великими компаніями постачальників матеріально-технічних ресурсів", - сказав Безуглий.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, на проведення весняно-польових робіт закуплено 381 тис. т дизпалива.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський повідомив, що на проведення весняно-польових робіт закуплено 381 тис. т дизпалива.

"На весняно-польові роботи куплено 381 тис. т дизпалива, або 93% від технічної необхідності. По добривах з урахуванням перехідних залишків є в наявності 81 тис. т поживних міндобрив, або 89% від заявки", - сказав перший віце-прем'єр.

Також він повідомив, що із засобів захисту рослин при загальній необхідності 27 тис. т закуплено тільки 17,3 тис. т (66% від заявки), проте цей показник на 13% перевищує стан закупівлі засобів захисту рослин торік.

Тиждень тому міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк повідомив, що сільськогосподарські підприємства Автономної Республіки Крим вже почали посів ранніх зернових культур. "Ми розпочали вже комплекс весняно-польових робіт, посіяно перші 8,8 тис. га", - сказав він.

Раніше Кабінет міністрів прийняв рішення про виділення до 20 квітня аграріям 300 млн грн в якості компенсації на пересів озимих.

За словами Присяжнюка, в Україні в цьому році необхідно пересівати близько 3 млн га зернових і близько 0,5 млн га озимого ріпаку.

Через несприятливі погодні умови осені та зими із посіяних під урожай 2012 року 8,4 млн га озимих на зерно, сходи отримані на площі 7,3 млн га або 87%, із них у доброму та задовільному стані знаходяться 4,6 млн га, або 63%, слабкі та зріджені посіви становлять 2,1 млн га, або 29%. З отриманих сходів загинули посіви на площі 0,6 млн га або 8,5%, на площі 1,1 млн га (13%) сходи не одержано.

Посівні площі озимих культур під урожай 2012 р. в Україну збільшено на 1,9% - до 9,434 млн га, валовий урожай зернових очікується в межах 50 млн т.