Квоти на експорт зерна продовжать до кінця маркетингового року, тобто до липня 2011 р.
Квоти на експорт зерна продовжать до кінця маркетингового року, тобто до липня 2011 р. Про це говорив після селекторної наради в Міністерстві аграрної політики та продовольства директор Департаменту розвитку аграрного ринку Анатолій Розгон, повідомляє прес-служба міністерства.
"По-перше, міністр (міністр агрополітики та продовольства Микола Присяжнюк) заявив чітко, що квоти будуть продовжені до кінця маркетингового року, тобто ажіотажного попиту на пшеницю не буде. Другий фактор - уряд планує направити через механізм форварду під весняно-польові роботи, тобто під майбутній урожай, біля 5 млрд грн", - зазначив А.Розгон.
Крім того він повідомив, що уряд прийняв рішення про інтервенції борошна з Аграрного фонду.
"Це рішення урядом прийняте, зараз вирішуються організаційні питання, ціни проходять доузгодження в Мінекономіки, оскільки це передбачено порядком, і з наступного тижня буде забезпечено борошно за стабільними цінами, що дасть можливість забезпечити стабільність цін на ринку хліба, в першу чергу масових сортів", - сказав А.Розгон.
Нагадаємо, 26 січня міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що Кабмін планує з лютого 2011 р. збільшити квоти на експорт пшениці на 1 млн т і кукурудзи на 1,7 млн т.
8 грудня 2010 р. Кабінет міністрів продовжив квотування експорту зернових до кінця березня 2011 р. Рішенням Кабміну була збільшена квота на експорт пшениці на 500 тис. т та кукурудзи на 1 млн т.
Раніше М.Присяжнюк заявляв, що в Україні квота на експорт зерна продовжиться після нового року - до кінця поточного маркетингового року. Крім того, він повідомив, що Україна з початку маркетингового року експортувала більше ніж 5,5 млн т зернових. Також М.Присяжнюк заявив, що дотації Аграрного фонду України становлять 1,6 млн т зерна.
Відзначимо, Кабмін на період до 31 грудня 2010 р. ввів квоти на експорт пшениці і суміші пшениці та жита (меслін) в обсязі 500 тис. т, кукурудзи - 2 млн т, ячменю - 200 тис. т, жита і гречки - по 1 тис. т.
ТОВ СП "Нібулон", ТОВ "Кернел-Трейд" і підприємство з іноземними інвестиціями "Серна" отримали 50,78% квот на експорт зерна, які в цілому складають 2 млн т. Зокрема, "Нібулон" отримав право експортувати 415 тис. т зерна (20,75%), "Кернел-Трейд" - 373 тис. т зерна (18,63%), "Серно" - 228 тис. т (11,40%).