Міністерство аграрної політики і продовольства планує почати в Україні експериментальне виробництво кормових культур при використанні генної інженерії. Про це сьогодні на брифінгу під час відкриття насінного заводу в Полтавській області повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.
Міністерство аграрної політики і продовольства планує почати в Україні експериментальне виробництво кормових культур при використанні генної інженерії. Про це сьогодні на брифінгу під час відкриття насінного заводу в Полтавській області повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні ми домовилися, що після врегулювання законодавства приступимо до експериментальних полів у закритому режимі, щоб зрозуміти ефективність і наслідки генної інженерії в кормових культурах, це дуже важливо. Я хотів би зрозуміти, як реагуватиме на це споживчий ринок. Тобто і ми, і наука сьогодні готові до проведення загальних експериментів в цьому напрямку", - сказав Присяжнюк.
Проте регіональний директор компанії DuРont в Європі Джеф Роуї зазначив, що в Україні на даний момент "абсолютно немає нормативно-правової бази для проведення таких ГМО-випробувань".
Читайте також: Українські кордони закриті для продукції з ГМО, - Бісюк
Нагадаємо, раніше перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк заявив, що генно-модифікована продукція до України не ввозиться.
"Україна - не та держава, яка дозволяє вільне ввезення культур ГМО на внутрішній ринок, оскільки це заборонено законодавством. У нас можна ввозити тільки офіційно зареєстровані генні матеріали, у тому числі і рослинного походження, але сьогодні їх ніхто не пропонує і не ввозить", - підкреслив тоді Бісюк.
Читайте також: Держветфітослужба України створила комісію з розгляду питань держреєстрації ГМО
Також перший заступник міністра відзначив, що Україна претендує на провідну роль серед постачальників продовольства в світі і як могутній експортер зернових та інших продовольчих товарів не може дозволити собі ввезення ГМО-продукції.
Крім того, за словами глави Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України Володимира Горжеєва, в Україні створена і діє ефективна система контролю якості рослинної продукції, зокрема введена реєстрація сортів зернових культур. І європейські споживачі знають, що Україна вирощує рослинні культури без ГМО.
Читайте також: Україна підписала міжнародну угоду, що передбачає відповідальність за використання і переміщення ГМО
Нагадаємо, на початку червня Держветфітослужба створила комісію з розгляду питань державної реєстрації генетично модифікованих організмів. Крім того, затверджена форма Державного реєстру генетично модифікованих організмів кормів, кормових добавок і ветеринарних препаратів, які містять такі організми або отримані з їх використанням.
Ще в січні 2012 р. Україна в Нью-Йорку підписала дві міжнародні угоди про генетичні ресурси, одне з яких, зокрема, передбачає встановлення відповідальності за використання і переміщення генетично модифікованих організмів.