Михайло Ланьо: "Ярош не контролює "Правий сектор" на Закарпатті"

Михайло Ланьо: "Ярош не контролює "Правий сектор" на Закарпатті"
Фото: народний депутат Михайло Ланьо
Народний депутат Михайло Ланьо (округ №70, Закарпатська обл., група «Воля народу»), один з ключових фігурантів конфлікту в Мукачеві, розповів РБК-Україна, що має давній конфлікт із нардепом, екс-губернатором Закарпаття Віктором Балогою. У Віктора Балоги нам пообіцяли відповісти сьогодні на всі питання.

Народний депутат Михайло Ланьо (округ №70, Закарпатська обл., група «Воля народу»), один з ключових фігурантів конфлікту в Мукачеві, розповів РБК-Україна, що має давній конфлікт із нардепом, екс-губернатором Закарпаття Віктором Балогою. У Віктора Балоги нам пообіцяли відповісти сьогодні на всі питання.

«В нас конфлікти весь час бувають, але не до такого абсурду... Ми з ним могли і посваритися і помиритися, але це вже всі рамки переходить», - сказав Михайло Ланьо.

Також він звинуватив Балогу у фінансуванні «Правого сектора» (ПС). На думку Ланьо, нардеп Дмитро Ярош не контролює ситуацію з бійцями «Правого сектору» в Мукачеві.

Бліц-інтерв'ю в телефонному режимі було взято у Михайла Ланьо за дві години до того, як «Правий сектор» зробив заяву про втечу нардепа за кордон. Ланьо запевняв, що він в Мукачеві. Цю інформацію перед публікацією інтерв'ю підтвердив помічник нардепа.

Також РБК-Україна надіслало запит Віктору Балозі щодо розвернутого коментаря по ситуації в Мукачеві.

РБК-Україна: Чому до вас приїхали бійці «Правого сектору» з кулеметами?

Михайло Ланьо: Комбат «Правого сектору» хотів прийти до мене на прийом. Я сказав, що добре і нехай прийде у суботу.

Я його зустрів. Вони приїхали на чотирьох джипах, моя охорона впустила лише двох. Я їх зустрів на подвір'ї, ми піднялися до мене в кабінет, почали розмовляти.

Я запитав, яка причина, а вони попросили, щоб я допомагав їхнім бійцями, які вертаються з АТО, поселитись у санаторії на відпочинок. Я сказав: «звичайно, нема питань, будемо допомагати».

В цей час ми почули постріл. Потім мій помічник заходить і говорить: «Михайло Іванович, там застрелили хлопця».

Я йому (комбату ПС, - РБК-Україна) сказав: «Що таке? Дай команду, чому там стріляють?».

Він мені сказав: «Михайло Іванович, я ж сказав, що вони контужені, хворі, у одного з них не витримали нерви, і він його вбив».

Потім ми вийшли на подвір'я. Там лежало тіло в крові. Я сказав, щоби врятували людину тому, що вона ще була жива і на сьогоднішній день жива. Сказав, щоб вони викликали «швидку».

Вони навіть «швидку» не викликали. Вони просто занесли тіло на територію, там його поклали до мене на територію, сіли в машини і від'їхали.

Потім я чую, через 15 хвилин вже десь там за містом почалася стрілянина. Це все, що я можу вам сказати.

РБК-Україна: А чого вони до вас зі зброєю приїхали, з кулеметами, все оточили?

Михайло Ланьо: Ви знаєте, я цього не бачив, вже я потім подивився на відеозапис. Дуже добре, що все знімалось. Я вже зустрів їх на подвір'ї. А потім я вже побачив, що вони приїхали з кулеметом.

Звичайно, що я думаю, що це якась провокація.

РБК-Україна: Провокація кого? Хто організував цю провокацію?

Михайло Ланьо: Я припускаю, що це діл рук народного депутата, який спонсорує «Правий сектор», Віктора Балоги.

РБК-Україна: А навіщо він це організував?

Михайло Ланьо: Щоб нестабільність була на Закарпатті і в цілому в Україні.

РБК-Україна: Кажуть, що у вас з Балогою давній конфлікт.

Михайло Ланьо: В нас конфлікти весь час бувають, але не до такого абсурду.

Ми з ним могли і посварити і помиритися, але це вже всі рамки переходить, коли з кулеметами приходять до народного депутата.

І потім я сьогодні чув вже зовсім іншу версію. Після того, як він вчора пішов на перемовини з «Правим сектором», а сьогодні я вже бачу, що командир батальйона говорить зовсім по-іншому.

РБК-Україна: А до чого тут Балога? Його ж там спочатку не було, він приїхав потім, коли це сталося.

Михайло Ланьо: Балоги не було. А хто його туди запросив, це його потрібно запитати. Чого мене туди не запросили на перемовини, хоч вони були в мене, а приїхав Балога?

Я думаю, що він поїхав розвідати, яка ситуація, що вони встигли мені сказати, а чого сказати не встигли. Я думаю, що він сам це (відео, - РБК-Україна) знімав на телефон. І виклали потім в Інтернет, те що командир батальйона говорив.

РБК-Україна: І чим на вашу думку закінчиться ця ситуація?

Михайло Ланьо: Є прокуратура, СБУ, міліція, нехай займаються.

Я одне можу сказати, що це його рук робота. Я давно говорив: на Закарпатті є пухлина, ракова пухлина, яка все Закарпаття тривожить - це Віктор Балога.

РБК-Україна: А що як він скаже те саме про вас?

Михайло Ланьо: Він може сказати про мене, але я таким не займаюся. Я таким не займаюся, як він займається. Я до нього нікого не посилав, я нікого не спонсорую, жодні батальйони не спонсорую, і треба запитати звідки він бере гроші спонсорувати батальйони. Чого ці батальйони тут?

Дуже шкода, що Ярош не контролює «Правий сектор» на Закарпатті. Я думаю, що якщо б Балога сказав скласти зброю, то вони б склали. Думаю, що Яроша роблять крайнім, який не впливає на цю ситуацію.

РБК-Україна: Але як мені відомо, в Мукачеві, де живе Балога, немає осередку «Правого сектору».

Михайло Ланьо: Це збірна. Як мені сказали, Балога їх вже давно спонсорує. Але я все одне не розумію, чому «Правий сектор» на Закарпатті їздить з кулеметами, і чому вони не їдуть на схід.

Якщо вони це роблять тут, на західній Україні, яка до них нормально ставиться і допомагає, то я уявляю, що вони витворяють на сході.

РБК-Україна: Уточніть будь ласка, це ви викликали міліцію?

Михайло Ланьо: Ні, як мені розповіли, міліція вела їх з Ужгорода. Але чому вони допустили, щоб вони до мене заїхали з кулеметами, то це вже питання до міліції. Вони повинні були їх зупинити, забрати кулемети, і нема питань.

Вже два-три тижні «Правий сектор» багато вимагав грошей у бізнесменів, наїжджав на прокуратуру, побили на посту ДАІ даішників. Реакції було нуль.

Тому я думаю, що вони чекали якоїсь сутички з моєю охороною. Але не вийшло, тому що вони прийшли зі зброєю, а моя охорона була без зброї, вони стояли і дивилися, що вони (ПС, - РБК-Україна) роблять.

РБК-Україна: А як ви прокоментуєте інформацію про те, що цей конфлікт стався через контрабанду?

Михайло Ланьо: А контрабандою хто займається? Якщо людина займається контрабандою, значить її хтось пропускає. Це, в першу чергу,  митники, потім прикордонники, потрібно їх запитати, хто займається контрабандою.

Нехай митник і прикордонник скаже, що Михайло Іванович  (Ланьо,- РБК-Україна) займається контрабандою. На сьогоднішній день я знаю, що займається контрабандою Балога. Тому що спіймали машину з його фірми, це і є пов'язано з ним.

А які претензії до мене, я не розумію.

РБК-Україна: Які ваші прогнози щодо подальших конфліктів з цього приводу?

Михайло Ланьо: На Закарпатті весь час спокійно. Мені дуже багато дзвонять угорці і румуни, не можна допускати, щоб були такі розбійні напади з кулеметами і автоматами, щоб таким чином хотіли когось залякати.

Закарпаття не вдасться залякати. Я не знаю, до чого вони ведуть. Я думаю, що неволодіння ситуації дуже багато, ні СБУ не контролює цього, бо не можна ходити зі зброєю тут на західній Україні.

РБК-Україна: А з Ярошем ви зустрічалися?

Михайло Ланьо: На жаль - ні. Я знаю, він є тут на Закарпатті, він міг мені подзвонити. Я б йому показав місто, ми б з ним переговорили, але він вважає за потрібне слухати наприклад Балогу.

 

Спілкувалась Тетяна Шпайхер

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся