ua en ru

МЗС заявив, що Україна не причетна до поставок зброї до Північної Кореї

Автор: RBC.UA
Україна не причетна до поставок зброї в КНДР. Про це заявив та. в. директора департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна не причетна до поставок зброї в КНДР. Про це заявив та. в. директора департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс (на фото) на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Україна як держава - член ООН суворо дотримується взятих на себе міжнародних зобов'язань, зокрема впроваджених радою Безпеки ООН ембарго на постачання товарів військового призначення в проблемні країни, включаючи КНДР", - заявив Перебийніс.
Заява МЗС стало відповіддю на звіт ООН, в матеріалах якого є інформація про те, що двоє громадян України - Юрій Лунов та Ігор Карєв-Попов підозрюються у продажу зброї Північній Кореї. У доповіді пропонувалося ввести санкції відносно українців.

Нагадаємо, що міжнародне співтовариство ввело жорсткі фінансові санкції, ембарго на ввезення зброї та інші обмеження з метою відкласти розробки ядерної зброї КНДР. За даними ООН ці методи себе виправдовують, оскільки незважаючи на те, що
КНДР не відмовилася від своїх планів з розробки ядерної зброю, процес його розробки істотно сповільнилося.

Читайте також: Двох громадян України підозрюють у порушенні санкцій ООН проти КНДР

У грудні 2012 р. КНДР здійснила запуск триступеневої ракети "Инха-3" з штучним супутником Землі "Кванменсон-3". КНДР заявляє, що пуск ракети був здійснений в рамках програми мирного освоєння космосу, проте західні держави вважають, що Північна Корея насправді проводить випробування балістичних ракет, здатних нести ядерний або хімічний боєзаряд. Раніше Рада безпеки ООН заборонила Північній Кореї проводити запуски балістичних ракет.

Читайте також: Рада Безпеки ООН посилила санкції проти КНДР (фото, відео)

КНДР оголосила себе ядерною державою у 2005 році, в 2006, в 2009 і 2013 роках провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У березня 2013 р. було прийнято вже четверта резолюція з новими санкціями проти Пхеньяну. Вона дозволяє блокувати банківські транзакції, заморожувати рахунки КНДР, додивлятися повітряні і морські судна, а також дипломатів у пошуках великих сум готівки при підозрі, що вони спрямовані на розвиток ядерної та ракетної програм Пхеньяну.