ua en ru

Двох громадян України підозрюють у порушенні санкцій ООН проти КНДР

Автор: RBC.UA
Двох громадян України підозрюють у продажу зброї Північній Кореї. Про це повідомляється в звіті, що був підготовлений експертами ООН.

Двох громадян України підозрюють у продажу зброї Північній Кореї. Про це повідомляється в звіті, що був підготовлений експертами ООН і потрапив у розпорядження Reuters.

У доповіді пропонується ввести санкції відносно двох громадян України, Юрія Лунова та Ігоря Карєва-Попова, а також громадянина Казахстану Олександра Зикова, через торгівлю зброєю з Північною Кореєю.

Крім того, пропонується ввести санкції відносно трьох північнокорейських установ (Міністерства з атомної енергетики, Департаменту виробництва боєприпасів відділу центрального комітету Трудової партії Кореї і Державного космічного бюро) і більше десятка приватних осіб, серед яких - міністр ядерної енергетики країни і 4 чиновники, які керують комітетом ЦК з озброєння.

Читайте також: КНДР витратила на ядерну і ракетну програми близько 3,2 млрд дол. (фото, відео)

Нагадаємо, що міжнародне співтовариство ввело жорсткі фінансові санкції, ембарго на ввезення зброї та інші обмеження з метою відкласти розробки ядерної зброї КНДР. За даними ООН ці методи себе виправдовують, оскільки незважаючи на те, що
КНДР не відмовилася від своїх планів з розробки ядерної зброю, процес її розробки істотно сповільнився.

У грудні 2012 р. КНДР здійснила запуск триступеневої ракети "Инха-3" з штучним супутником Землі "Кванменсон-3". КНДР заявляє, що пуск ракети був здійснений в рамках програми мирного освоєння космосу, проте західні держави вважають, що Північна Корея насправді проводить випробування балістичних ракет, здатних нести ядерний або хімічний боєзаряд. Раніше Рада безпеки ООН заборонила Північній Кореї проводити запуски балістичних ракет.

Читайте також: Рада Безпеки ООН посилила санкції проти КНДР (фото, відео)

КНДР оголосила себе ядерною державою у 2005 році, в 2006, в 2009 і 2013 роках провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У березня 2013 р. було прийнято вже четверта резолюція з новими санкціями проти Пхеньяну. Вона дозволяє блокувати банківські транзакції, заморожувати рахунки КНДР, додивлятися повітряні і морські судна, а також дипломатів у пошуках великих сум готівки при підозрі, що вони спрямовані на розвиток ядерної та ракетної програм Пхеньяну.