Питання вступу України до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) не розглядається "в принципі".
Питання вступу України до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) не розглядається "в принципі". Про це РБК-Україна повідомив керівник департаменту з інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олег Волошин.
Він нагадав, що це питання виникло під час останнього візиту Президента РФ Дмитра Медведєва в ході його спілкування з українськими студентами.
"Необхідно розуміти, що ми, як позаблокова країна, природним чином не прагнемо в ОДКБ, і не плануємо туди прагнути. Але й ОДКБ нас нікуди не запрошує. Тобто, питання не стоїть в принципі. Його немає на порядку денному, і бути не може", - відзначив О.Волошин.
Раніше, 19 травня, глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін також заявив, що зараз немає підстав для того, щоб вести дискусію щодо можливої участі України в ОДКБ.
Нагадаємо, 18 травня ц.р. Д.Медведєв в ході зустрічі зі студентами Київського національного університету ім. Шевченка запросив Україну до участі в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). При цьому він відзначив, що таке рішення Україна має ухвалювати самостійно. "Якщо цікаво - welcome. Якщо є певні сумніви, ми до цього шанобливо відносимося ... Якщо в майбутньому ви вважатимете за правильне приєднатися до ОДКБ, ми будемо щасливі", - сказав Д.Медведєв. Разом з тим він відзначив, що Росію влаштовує позаблоковий статус України.
Відзначимо, 18 січня 2010 р. генеральний секретар ОДКБ Микола Бордюжа заявив, що ОДКБ зацікавлена в співпраці з Україною.
За його словами, на західному напрямі без участі України неможливо в повному обсязі забезпечити безпеку. Проте М.Бордюжа наголосив, що Росія не ініціюватиме вступ України до ОДКБ. Він також зазначив, що керівництво України самостійно має ухвалювати рішення про вступ до тієї або іншої організації.
ОДКБ - військово-політичний союз, створений державами СНД на основі Договору про колективну безпеку (ДКБ), підписаного 15 травня 1992 р. Членами ОДКБ є Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан. Структура остаточно сформувалась у лютому 2009 р., коли країни-учасниці вирішили сформувати Колективні сили оперативного реагування.