ua en ru

МЗС заперечує негативний вплив справ про позбавлення депутатських мандатів на євроінтеграцію України

Автор: RBC.UA
Україна сподівається, що, незважаючи на стурбованість ЄС ситуацією з позбавленням народних депутатів мандатів, все-таки вдасться підписати угоду про асоціацію (УА). Про це сказав в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС України Євгеній Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна сподівається, що, незважаючи на стурбованість ЄС ситуацією з позбавленням народних депутатів мандатів, все-таки вдасться підписати угоду про асоціацію (УА). Про це сказав в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС України Євгеній Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми вважаємо, що ця ситуація знаходиться в суто юридичній площині. Україна прихильна до тих зобов'язань, які вона узяла на себе під час саміту Україна-ЄС і ви бачите, як вони починають поступово виконуватися, і, знову ж таки, ще раз відзначаю прийнятий вчора план заходів переформовування виборчого законодавства, і тому ми розраховуємо на те, що ті зобов'язання, які ми узяли і здійснимо, і це дасть можливість підписати угоду про асоціацію, як і передбачалося на саміті (у Вільнюсі в листопаді)", - зазначив Перебийніс.

Читайте також: У ЄС стурбовані ситуацією з позбавленням мандатів українських депутатів

Він також додав, що в МЗС врахували стурбованість ситуацією з позбавленням через суд мандатів нардепів з боку Держдепартаменту США і ЄС. "Ми взяли до уваги заяву Держдепартаменту США і заяву, яка було оприлюднено вчора, верховного представника ЄС і комісара з питань розширення по окремих аспектах розвитку ситуації в Україні в контексті порушення в заяві питання про позбавлення окремих народних депутатів їхніх мандатів. Ми б хотіли підкреслити, що ці питання знаходяться виключно в компетенції законодавчої і судової гілки влади і регулюються законодавством України", - додав Перебийніс.

Крім того, він підтвердив інформацію про те, що в понеділок у посла України в Німеччині дійсно була зустріч в МЗС Німеччини, на якій заторкувалися згадані питання: "Дійсно, в понеділок у нашого посла в Німеччині була зустріч в МЗС Німеччини, в ході якої були обговорені різні питання, у тому числі і занепокоєння німецької сторони щодо розвитку ситуації у Верховній Раді України".

Читайте також: Держдепартамент США висловив стурбованість відносно справи Власенка

Нагадаємо, ВАСУ вчора позбавив депутатських повноважень регіонала Андрія Веревського, оскільки він суміщає депутатську діяльність з підприємницькою. Рішення по Сергію Власенку з "Батьківщини", якій нібито займається оплачуваною адвокатською діяльністю, очікується сьогодні. Він у травні 2011 року став захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко в кримінальній справі про газові контракти. У жовтні 2012 року переобрався в Раду за списком "Батьківщини". Раніше ВАСУ позбавив депутатських повноважень Павла Балогу і Олександра Домбровського, що пов'язано з порушеннями під час виборів.

Вчора верховний представник ЄС з питаннях зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили, що вони стурбовані ситуацією навколо Андрія Веревського і Сергія Власенка.

Сьогодні стало відомо, що стурбованість єврочиновників розділяє і Державний департамент США. Держдеп у своїй заяві звернув увагу на справу депутата і захисника колишнього прем'єра Юлії Тимошенко Сергія Власенко. Американське зовнішньополітичне відомство відзначає, що зусилля для позбавлення Власенко його місця в парламенті "як представляється, є політично мотивованими через його зв'язки з Тимошенко". Держдепартамент також згадав про випадки Павла Балоги і Олександра Домбровського. ВАСУ в лютому визнав недійсними повноваження цих депутатів.

Читайте також: Судді пішли ухвалювати рішення по мандату Власенка

США закликали українську владу "поважати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах" і закінчити "політично мотивоване переслідування лідерів опозиції і виконувати міжнародні зобов'язання щодо верховенства закону і демократії".