Ратифікація угоди про асоціацію ЄС з Україною призупинена, заявив глава берлінського МЗС Вестервелле.
Ратифікація угоди про асоціацію ЄС з Україною призупинена, заявив глава берлінського МЗС Вестервелле.
"Партнери по ЄС прийшли до єдиної думки - ратифікація угоди про асоціацію з Україною буде припинена до тих пір, поки процес відновлення принципів правової держави піде в правильному напрямі", - заявив у четвер, 3 травня, газеті Rheinische Post міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле.
Раніше повідомлялося, що Великобританія не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС до звільнення лідерів опозиції. Також Чехія не ратифікує угоду про асоціацію з Україною, заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберг. "Зараз немає. Я думаю, що в інший час так, але не зараз. Пізніше", - зазначив Шварценберг на питання про те, чи буде ратифіковано цю угоду.
Гідо Вестервелле в інтерв'ю Rheinische Post висловив серйозне занепокоєння у зв'язку зі станом здоров'я Тимошенко і голодуванням. "Вона потребує негайного ефективного лікування. Тому ми повторюємо свою пропозицію владі України: дозволити екс-прем'єру пройти курс лікування в Німеччині", - підкреслив глава міністр.
На думку депутата Європарламенту, представника "зелених" Даніеля Кон-Бендіта, ЄС та УЄФА у конфлікті навколо Тимошенко слід діяти спільно. "Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон і президент УЄФА Мішель Платіні могли б зробити спільну поїздку до Києва", - сказав парламентарій газеті BerlinerZeitung.
Там вони могли б зустрітися з Президентом Віктором Януковичем і відвідати Юлію Тимошенко в колонії. "Необхідно використовувати час, що залишається до чемпіонату Європи з футболу для того, щоб спонукати владу зробити кроки для відновлення принципів правової держави", - підкреслив Кон-Бендіт. Говорячи про можливий бойкот Євро-2012, він зазначив, що зараз "не можна виключати жодного з можливих засобів".
Що стосується УЄФА, то згідно із вчорашньою заявою, союз футбольних асоціацій не має наміру втручатися у внутрішньополітичні питання і не має позиції щодо політичної ситуації в Україні.
Тим часом, колишній кандидат в президенти від Республіканської партії Джон Маккейн, під час візиту до Литви заявив, що у зв'язку з порушеннями прав людини в Україні та в Білорусії по відношенню до правлячих там режимів потрібно зайняти безкомпромісну позицію. "Україні не вдасться встановити більш тісні відносини з Європейським Союзом до тих пір, поки не буде припинене цілеспрямоване переслідування політичних суперників, поки не будуть звільнені і помилувані без всяких умов і застережень лідери опозиції, які перебувають в ув'язненні", - цитує сенатора агентство dpa.
Зазначимо, що ситуація, яка склалася навколо Юлії Тимошенко в останні тижні сильно загострила відносини України та ЄС. Все більше країн заявляють про бойкот Євро-2012 в Україні, з вимогами розібратися в ситуації в Качанівській колонії і дотримуватися прав людини.
Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, що повинен відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті вже відмовилися Президенти Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії та Словенії. Як зазначили в Міністерстві закордонних справ України, Президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Австрії та Італії заздалегідь повідомили, що не зможуть приїхати на саміт. Раніше представник чеського Президента Вацлава Клауса повідомив, що Клаус скасував візит в Україну через ув'язнення Тимошенко. У саміті в Ялті не буде брати участь також Президент Болгарії Росен Плевнеліев. Також правоцентристська опозиційна парламентська коаліція звернулася до влади в Софії з закликом бойкотувати Україну через ставлення до Тимошенко.
Європейський союз розглядає тюремний строк Тимошенко, як політично мотивований. Європейська влада також серйозно стурбована чутками про погіршення здоров'я колишнього прем'єр-міністра і побиття її тюремними охоронцями. За словами Тимошенко, під час перевезення з Качанівської колонії до лікарні 20 квітня один із співробітників колонії вдарив її кулаком в живіт. Після цього екс-прем'єр втратила свідомість і прокинулася вже в лікарні. 27 квітня в Інтернет потрапили фото екс-прем'єра, на яких вона демонструє сліди побоїв, які отримала в Качанівській колонії. Тимошенко також заявила, що з 20 квітня вона перестала їісти, проте в ДПтС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.
У Генеральній прокуратурі України (ГПУ), за попередніми результатами перевірки, не підтверджують інформацію про побиття Тимошенко співробітниками харківської колонії. 28 квітня Державна пенітенціарна служба України (ДПтС) повідомила, що підшкірні гематоми у Тимошенко з'являються періодично ще з серпня 2011 р.
Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії, здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.
Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.