ua en ru

Юлія Тимошенко не замовляла вбивство Щербаня, - Тарута (відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 2 квітня в Печерському райсуді Києва відбувається допит свідка Сергія Тарути, під час допиту він заявив, що йому нічого не відомо про те, кому була вигідна смерть Щербаня і що Тимошенко його вбивства не замовляла.

Український бізнесмен Сергій Тарута (на фото) заявив, що йому нічого не відомо про тих, кому було вигідне вбивство Щербаня. Про це він повідомив в ході допиту в рамках розгляду справи про вбивство депутата Євгена Щербаня, передає "BBC Україна".

За словами Тарути, йому нічого не відомо про причетність до вбивства Євгена Щербаня або оплати цього вбивства. На запитання, кому вигідна смерть Щербаня він відповів: "Не знаю".

"У Євгена було багато бізнесу, але ніяким чином він з ЄЕСУ не перетинався і не інтегрувався ... Тимошенко не замовляла вбивство Щербаня", - наводить прес-служба "Батьківщини" слова Тарути.

На запитання захисників, чи відомі свідку факти того, що саме Тимошенко була організатором вбивства Щербаня свідок сказав: "Мені про це невідомо". На уточнюючі запитання захисника, чи відома Таруті інформація про оплату рахунків за вбивство і його організацію Тимошенко, свідок заявив, що він про це нічого не знає.

Він також заявив, що в середині 90-х років між керівництвом корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), якою тоді керувала екс-прем'єр Юлія Тимошенко і корпорацією "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), одним із засновників якого був Щербань, склалися хороші стосунки.

Читайте також: Суд у справі Щербаня допитає Сергія Таруту і Віталія Гайдука

Раніше інший свідок у справі заявив про існування конфлікту інтересів між ЄЕСУ і ІСД. "По тому, як домовилися, склалися дуже хороші відносини", - заявив Тарута в ході допиту і додав, що після вбивства Щербаня нічого не змінилося у співпраці ІСД і ЄЕСУ.

Щодо сьогоднішнього допиту Тарути, захист Тимошенко знову незадоволена своїм становищем в судовому процесі. Захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко отримала протоколи допиту Сергія Тарути тільки вчора ввечері. "Захист і звинувачення знову знаходяться в нерівних умовах", - підкреслив Власенко. Також за його словами захист Тимошенко була позбавлена ​​можливості поставити запитання Таруті по частині допиту іншого свідка у справі Щербаня - Гайдука, оскільки захист не були надані для ознайомлення додаткові протоколи.

Читайте також: Захист Тимошенко отримав протоколи допиту Тарути лише вчора ввечері, - Власенко

У прокуратурі, в свою чергу, заявили. що Тарута дав свідчення, абсолютно протилежні тим, які він давав на досудовому слідстві. "Насправді його нинішні свідчення в суді абсолютно не вписуються в ті протоколи, які були їм підписані, і свідчення, які він давав раніше ... Насправді ці свідчення кардинально відрізняються", - сказав заступник керівника головного слідчого управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури Олег Пушкар.

Відповідаючи на запитання, кому саме було вигідно, за попередніми свідченнями Тарути, вбивство Щербаня, прокурор сказав: "Він називав корпорацію ЄЕСУ, називав Павла Лазаренка, хоча зараз він говорить про те, що йому не відомі стосунки Павла Лазаренка і ЄЕСУ. Хоча в показаннях , які він давав раніше, він докладно говорив про лобіювання Лазаренко корпорації. І Тимошенко називав ".

Зазначимо, що в суді має бути допитаний ще й Віталій Гайдук. Він повинен з'явиться до суду 5 квітня.

Раніше у справі Щербаня була допитана нардеп Олександра Кужель, яка заявила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США. Також були допитані свідки Ігор Мар'їнка і Євген Зайцев. Мар'їнка заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка в інтересах Юлії Тимошенко. Зайцев, у свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань і його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Читайте також: Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн дол., - свідок

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.
У червні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України ЮліяТімошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламентотказался створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу по вбивству нардепа.

18 січня генпрокурор Віктор Пшонка офіційно заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства. Тимошенко вручили повідомлення про підозру, за цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення. Нібито Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів.