Рівно місяць лишився до початку чемпіонату Європи з футболу. 8 червня на Національному стадіоні у Варшаві матч збірних Польщі та Греції відкриє Євро - 2012. Канал ICTV розповів про підготовки головної спортивної арени країни до Євро-2012. 18 березня цього року. На матч чемпіонату України між київським "Динамо" та дніпропетровським "Дніпром" прийшли понад 68 тис. глядачів. Це рекордна кількість на реконструйованому "Олімпійському".
Рівно місяць лишився до початку чемпіонату Європи з футболу. 8 червня на Національному стадіоні у Варшаві матч збірних Польщі та Греції відкриє Євро - 2012. Канал ICTV розповів про підготовки головної спортивної арени країни до Євро-2012.
18 березня цього року. На матч чемпіонату України між київським "Динамо" та дніпропетровським "Дніпром" прийшли понад 68 тис. глядачів. Це рекордна кількість на реконструйованому "Олімпійському".
Дістатися трибуни з боку Палацу спорту через північні ворота люди не могли через тисняву. Провину за це керівництво стадіону звалило на самих уболівальників. Мовляв, вони запізно прийшли на матч. А майже 4 тисячі хитрунів намагалися пройти на стадіон за вже використаними квитками. Та комп'ютерна система турнікетів цього не дозволяє. Отож і виникла тиснява. Відтоді на "Олімпійському" постійно попереджають - приходити варто завчасно, найкраще за дві чи хоча б за годину до матчу, а не тоді, коли гра почалася. І заходити можна в будь-які ворота.
Ще одним тестом для НСК "Олімпійський" перед початком Євро - 2012 став фінал Кубку України з футболу. І хоча глядачі заповнили центральну арену України не на 100%, всі служби стадіону готувалися до матчу відповідально, адже ця репетиція остання.
Найбільше навантаження під час матчів випадає на долю стюардів. На "Олімпійському" людей у таких яскравих жилетах тисяча. За дві години до початку матчу, коли починають впускати глядачів, у них остання нарада.
Стюарди зустрічають уболівальників на підходах до стадіону, а також одразу ж за турнікетами і на самих трибунах. Вони перевіряють квитки, оглядають сумки і показують, як краще пройти на своє місце.
Заборонені речі, серед яких також їжа і напої, доведеться або викинути, або залишити в спеціальних шафах. Пояснюють: усе заради безпеки самих же вболівальників. А ще тут працюють десятки медиків, рятувальників і 250 сек'юріті. За глядачами також стежать сотні камер. Для евакуації всіх людей, згідно з даними, вказаними на сайті, потрібно лише 8 хвилин.
"Люди знають, що їм потрібно робити. Це не залежить від того, де їм потрібно це робити: чи на підходах до стадіону, чи в самій чаші. Існує взаємодія між медичною службою та стюардами, між стюардами та охороною, охороною та міліцією. Тобто, все налагоджується, і все буде працювати", - заявив начальник відділу взаємодії стюардів та медицини НСК "Олімпійський" Андрій Таран.
Втім, попри ретельні перевірки, порушники таки примудряються проносити на стадіон заборонені речі. Так фанати "Шахтаря" святкували гол своєї команди запаливши файєри і димові шашки.
Для зустрічі з європейськими фанатами в українських стюардів ще є місяць. Тож, окрім удосконалення знання іноземних мов, вони ще проходитимуть десятки тренінгів, які проведуть фахівці УЄФА.