Меркель в Греції зустріли камінням, сльозогінним газом і портретом Гітлера (фото, відео)

Прибула в Афіни з короткостроковим візитом канцлер Німеччини Ангела Меркель проводить переговори з прем'єр-міністром Греції Антонісом Самарасом. Тим часом на площі Конституції перед будівлею грецького парламенту на заклик профспілок та опозиційної партії "Сіріза" зібралися близько 25 тис. демонстрантів, протестуючих проти приїзду канцлера.

Прибула в Афіни з короткостроковим візитом канцлер Німеччини Ангела Меркель проводить переговори з прем'єр-міністром Греції Антоніс Самарас. Тим часом на площі Конституції перед будівлею грецького парламенту на заклик профспілок та опозиційної партії "Сіріза" зібралися близько 25 тис. демонстрантів, протестуючих проти приїзду канцлера.

Більшість присутніх поводяться спокійно, проте час від часу на площі виникають сутички з поліцією. Невеликі групи протестуючих кидають у поліцейських каміння і пляшки, палять прапори Третього рейху. Очевидці повідомляють в соціальних мережах про те, що там підривають петарди, чи димові гранати. Поліція відповідає сльозогінним газом і арештами активістів. За даними грецьких телеканалів, затримали вже понад 100 осіб.

Читайте також: Британський журнал зобразив Ангелу Меркель в ролі Термінатора і порівняв з Гітлером (фото)

Від Меркель чекають заяв про підтримку грецького уряду, який домагається пом'якшення умов міжнародних кредиторів та виділення Греції чергового траншу кредитів. Однак, на думку експертів, прориву в ситуації, що склалася очікувати не доводиться. "Вибори нового федерального канцлера відбудуться восени 2013 р., і Меркель вирішила на них балотуватися. Німеччина вже витратила мільярди євро платників податків у вигляді кредитів і фінансових гарантій, щоб полегшити борговий тягар Греції і нові "подарунки" зараз виключені. Нові "подарунки" для Греції означають втрату голосів виборців для Меркель на прийдешніх виборах, тому справа обмежиться словесної риторикою на підтримку структурних реформ. Щоб підсолодити пілюлю, вірогідні слова співчуття, адресовані пенсіонерам і безробітним", - відзначає аналітик ІК" Церіх Кепітал Менеджмент "Андрій Верников.


s_n_1500_02

На думку Міжнародного валютного фонду (МВФ), що входить до трійки міжнародних кредиторів Греції, країна не зможе досягти цільових показників щодо скорочення держборгу, що є необхідною умовою отримання нових кредитів.

Аналітики фонду прогнозують, що до 2017 р. держборг Греції скоротиться до 152,8% ВВП, тоді як цільовий показник боргу, обговорений як одна з умов виділення Греції міжнародної фінансової допомоги, становить 137,3% ВВП. Згідно з умовами грецьких кредиторів, країна повинна почати показувати первинний профіцит бюджету в розмірі 4,5% ВВП з 2014 р. і продовжити нарощувати його з метою скоротити держборг до 120% ВВП до 2020 р. Проте МВФ прогнозує, що Греції вдасться домогтися первинного профіциту в 4,5% ВВП лише до 2016 р. "Більш глибока, ніж очікувалося, рецесія і збої в реалізації антикризових заходів ускладнюють процес досягнення амбітних цілей щодо скорочення дефіциту", - говориться в доповіді МВФ.

Читайте також: Мінфін Греції планує заощадити 11,7 млрд євро, урізавши зарплати і пенсії

Якщо міжнародні кредитори - Євросоюз, ЄЦБ і Міжнародний валютний фонд - не схвалять виділення Афінам чергового кредитного траншу, Греція буде змушена оголосити дефолт вже в листопаді 2012 р., заявив раніше в інтерв'ю німецьким ЗМІ Самарас. "Ключовим моментом для нас є ліквідні кошти, ось чому так велика необхідність ще одного траншу не пізніше кінця листопада. Інакше Греція опиниться без грошей", - повідомив грецький прем'єр.

На думку Самараса, борговий тягар може бути полегшено, якщо ЄЦБ, який є держателем грецького боргу, пом'якшить умови кредитування - погодиться на зниження процентних ставок за борговими паперами або перенесення терміну погашення облігацій.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської странипревишает 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП). 1 серпня парламентська коаліція у Греції повністю узгодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр.. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" без будь-яких зустрічних умов.

В кінці липня глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу виступив із заявою про те, що Греція залишиться в єврозоні. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся