ua en ru

Меркель про інтеграцію всередині ЄС: Останнє слово має бути за Європою, а не за окремими країнами

Автор: RBC.UA
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що країни єврозони мають бути готові поступитися контролем над певними питаннями європейським інститутам.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель (на фото) заявила, що країни єврозони мають бути готові поступитися контролем над певними питаннями європейським інститутам. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

В рамках виступу в Берліні спільно з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском Ангела Меркель заявила, що країни єврозони мають бути готові до продовження процесу інтеграції.

"Нам вдається знаходити загальні рішення в кризових умовах. Але як тільки ситуація трохи нормалізується - багато країн говорять про те, що хочуть проводити самостійні рішення. Я думаю, людям треба бути готовими до того, що в певних сферах останнє слово буде не у окремих країн, а у Європи. Інакше ми не зможемо продовжувати побудову тісніших відносин. Мова не йде про те, що країнам доведеться повністю відмовитися від свого суверенітету. Проте у нас мають бути чіткі і дієві механізми для ухвалення рішень з певних питань. Зараз ми швидше спостерігаємо хаос", - сказала Меркель.

Читайте також: Вихід Великобританії з ЄС стане катастрофою, - міністр фінансів ФРН

Варто відзначити, що це один з перших випадків, коли лідер провідної європейської країни прямо говорить про необхідність відмови від національного суверенітету на користь суворішого контролю.

Проте при цьому Меркель не сказала нічого нового. Рух у бік збільшення повноважень у наднаціональних структур, таких як, зокрема, ЄЦБ, Єврогрупа і низка інших європейських інститутів, почалося не вчора.

Читайте також: Імміграція збагачує суспільне життя країни, - Меркель

Прихильники активнішої європейської інтеграції, яким також є і канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступають за прискорення цього процесу. Контроль над банківським сектором, вирішення кризових ситуацій із залученням зовнішньої фінансової допомоги - це тільки деякі фінансово-економічні аспекти, в яких окремі країни втрачатимуть свою самостійність.

Членам єврозони дають зрозуміти, що альтернативи руху убік згуртованішої структури, багатьма аспектами функціонування якої управлятимуть наднаціональні інститути, практично немає.

Найбільш принциповим опонентом Ангели Меркель усередині ЄС є прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. Британський лідер вважає, що Євросоюзу слід змінити інституційну структуру так, щоб дозволити Великобританії і будь-якому іншому членові ЄС не слідувати в обов'язковому порядку всім рішенням, що приймаються в Брюсселі.

Читайте також: Процес підписання УА між Україною і ЄС заморожений, - Ангела Меркель

За його словами, ЄС необхідна нова угода до того, як британські виборці повинні будуть відповісти на питання про майбутні відносини їх країни з Брюсселем. Прем'єр-міністр заявив, що кращим варіантом для Британії стало б "членство в реформованому Європейському Союзі". Проте Німеччина і Франція чинять опір планам Британії реформувати Європейський Союз.