ru ua

Георгій Логвинський: Мене намагаються звинуватити у рейдерстві через політичні мотиви

Георгій Логвинський: Мене намагаються звинуватити у рейдерстві через політичні мотиви Георгій Логвинський заявив, що юридично не має ніякого відношення до компанії "Бельведер"

Київський апеляційний господарський суд підтримав рейдерів, прийнявши рішення про визнання недійсним аукціону з продажу майна компанії "Бельведер Україна". З такими заявами виступає юридична громадськість. Такої ж позиції дотримується і народний депутат України Георгій Логвинський, якого намагаються втягнути в конфлікт з метою політичної дискредитації.

Київський апеляційний господарський суд підтримав рейдерів, прийнявши рішення про визнання недійсним аукціону з продажу майна компанії "Бельведер Україна". З такими заявами виступає юридична громадськість. Такої ж позиції дотримується і народний депутат України Георгій Логвинський, якого намагаються втягнути в конфлікт з метою політичної дискредитації.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що згадана компанія зазнала рейдерської атаки, в результаті якої втратила лікеро-горілчаний завод.

Як з'ясувалося, мова йде про скандальну французьку компанію "Бельведер" - міжнародного боржника, який намагається сховатися за новою вивіскою - "Марі Бризард" - щоб не платити мільйонні борги. Компанія є боржником у багатьох країнах світу. Загальна сума заборгованості перевищує більш як півмільярда євро.

За неповних 10 років роботи в Україні компанія не платила тут податки. Ні копійки не отримав ні Пенсійний фонд, ні податкові органи, ні фонди соціального страхування. Міжнародні аферисти "кинули" і кредиторів, в тому числі, і рекламну компанію "Рафінад-медіа", що надали послуги "Бельведеру" на два мільйони доларів, і навіть юристів - на мільйон гривень.

"Замовивши проти мене брудну медіа-кампанію, ці шахраї намагаються відвернути увагу від справжньої причини конфліктної ситуації. А полягає вона в тому, що ці ділки винні мільйони і платити борги не хочуть", - розповів Георгій Логвинський в інтерв'ю РБК-Україна.

РБК-Україна: Перше і головне питання: яке відношення до історії з "Бельведером" ви маєте?

Георгій Логвинський: Юридично - ніякого. Але раніше мої колеги-адвокати захищали права ошуканих "Бельведером" кредиторів. Це адвокати з 15-річним стажем роботи. Деякі з них - зараз мої помічники на громадських засадах. Це саме вони піддалися атаці чере мою політичну діяльність. Я, звичайно, буду їх захищати.

РБК-Україна: А чому саме вас згадують в цій історії?

Георгій Логвинський: Це спроба політичної розправи. "Бельведер" якось пов'язаний з "Кримською горілчано кампанією", що випускає "Медоф", "Мерная", "Хуторок", "Наша Марка"... Це саме кримські виробники горілки-сепаратисти намагаються мене дискредитувати тому, що я відстоюю позицію, що Крим - це Україна. Мабуть, вислужуються перед своїми рашистскими господарями. У цій історії взагалі скрізь видно російський слід. Я дуже заважаю кримсько-російської кампанії заробляти на Україні і фінансувати сепаратистів.

Замовивши проти мене брудну медіа-кампанію, ці шахраї намагаються відвернути увагу від справжньої причини конфліктної ситуації. А полягає вона в тому, що ці ділки винні мільйони, як я вже сказав, і платити борги не хочуть. Зручно же так: зробити з себе жертву і перевести конфлікт у політичну площину? За їхньою логікою, всі, кому вони повинні мільйони і хто хоче повернути свої гроші - рейдери: і кредитори, і рекламщики, і юристи. І навіть Пенсійний фонд з усіма держструктурами України.

РБК-Україна: 16 вересня 2015 року Київський апеляційний господарський суд прийняв рішення анулювати результати аукціону та подальшого незаконного (як прозвучало у вирішенні) продажу. В офіційному прес-релізі горілчана компанія Marie Brizard Wine & Spirits (насправді це - "Бельведер") заявила, що піддалася "рейдерській атаці" з боку ваших людей. Чи відповідає це дійсності?

Георгій Логвинський: Все, заявлене компанією, - брехня і чиста маячня. Але вона не позбавлена для них сенсу: саме таким способом ці бізнесмени-сепаратисти намагаються приховати свої махінації, афери - кримінальні злочини, перекласти, як кажуть у народі, з хворої голови на здорову.

Компанія "Бельведер" в 2006 році розпочала свою діяльність на території України. І відразу застосувала незаконні схеми. Мета - отримувати надприбутки і не платити податки. Для цього створили клони з такою ж назвою, як і у Франції. Французька компанія дійсно "дуже крута". Там директори отримують мільйонні зарплати, офіси розміром з футбольне поле, літають вони на чартерах і т. д.

Під цією вивіскою починає працювати українська компанія і, прикриваючись псевдо-авторитетом, замовляє послуги з відстрочкою платежів. Загальна сума - близько 10 млн євро! Далі: компанія заявляє, що у неї, мовляв, виникли проблеми. І включається новий, юридичний накатаний етап схеми: умисне банкрутство, метою якого було обдурити кредиторів, а самим залишитися з грошима і без боргів. Було дано повідомлення в газеті про те, що протягом місяця "Бельведер-Україна" приймає всі претензії. Таким чином, 80% кредиторів, не прочитавши цю газету, не подали заяви, і, згідно з законодавством України, вони втратили всі свої гроші. Ось така схема. Це коротко, щоб не втомлювати.

Частина компаній-партнерів "Бельведера" знали про банкрутство. Знали про нього і профільні державні органи. Тому вони встигли вступити в процес банкрутства та подати відповідну заяву, отримавши статус кредитора. Це історія 2007-2008 рр. Тепер же "Бельведер" заявляє, що кредитори ці - не справжні, борги "Бельведера" перед ними - вигадані, а самі кредитори - це просто рейдери. Тобто, ті, кому "Бельведер" залишився винним мільйонні суми, виявилися, на думку боржника, рейдерами. Дуже зручно: навіщо платити за боргами, можна просто звинуватити кредитора у рейдерстві і кричати "Рятуйте!".

До речі, французька компанія виявилася і не французькою зовсім. Як з'ясувалося, нею керували поляки з російським корінням.

РБК-Україна: А як же їм вдалося все це провернути на очах у всієї країни, у всіх контролюючих органів?

Георгій Логвинський: Без корумпування чиновників і суддів провернути таку масштабну міжнародну аферу було б неможливо.

Є факти. "Бельведер-Україна" - банкрут. Її майно має бути розпродано протягом року. Але, як з'ясувалося, жодного майна у них ніколи не було. Були тільки корпоративні права. Юристи знають, що це означає. За час роботи в Україні горілчаники створили тільки мільйонні борги. Зараз вони роблять все для того, щоб уникнути сплати боргів в Україні, продовжувати фінансувати сепаратистів і кинути тінь на того, хто не дає їм цього зробити. Тобто, на мене.

РБК-Україна: Тобто, ви припускаєте наявність політичного мотиву в таких звинуваченнях?

Георгій Логвинський: Тут навіть сумнівів бути не може. Тільки політичні. У замовних статтях посилалися на юриста великої компанії і на директора "Бельведер Україна". При цьому обидва спікера заявили, що вони взагалі нічого подібного не говорили. Більш того, їх взагалі ніхто не питав! Все в цих статтях - від першого слова до останнього - мерзенна брехня і інсинуації. Замовник цих публікацій - Кримська горілчана компанія, функціонуюча, безумовно, не на користь французів, а в інтересах російського бізнесу.

Деяка інформація, що з'явилася у замовних матеріалах, звучала тільки на закритих нарадах у Генеральній прокуратурі. Як вона потрапила в ЗМІ? Зараз це встановлюється в рамках кримінального провадження.

Інформація про те, що я займаюся рейдерськими атаками на французькі підприємства, з'явилася практично відразу після того, як за моєю заявою було відкрито кримінальне провадження відносно французьких депутатів, які незаконно приїхали в окупований Крим. Це явна спроба політичної розправи за мої патріотичні проукраїнські погляди та переконання.

РБК-Україна: А що це взагалі за компанія?

Георгій Логвинський: Кримська горілчана компанія працює на території України під вивіскою ТОВ "Істерн Беверідж Трейдинг". Насправді, за новою назвою ховається російська компанія, а назву вона змінила для того, щоб мати можливість безперешкодно викачувати з України гроші. Ця компанія частину своїх активів перевезла з Криму на материкову частину України. Причому з грубим порушенням законодавства. Тобто, вони не сплатили податки там, але вимагають їх відшкодування тут, в Україні. Коли вони переводили майно, показали, що нібито сплатили податки, а з іншого боку, вони сказали, що не повинні платити тут податки, тому що заплатили їх там. Тобто, не заплатили ні там, ні тут. Це сума близько 100 млн. Це компанія - колишній "Союзвіктан". Тепер вони нахабно і безцеремонно вимагають заплатити їм відшкодування ПДВ, яке вони накрутили з повітря.

Мені здається, тут є аспект замовленої інформації, яка йде не тільки мені, але і по інших політиках, які займаються проблемами Криму. Це стосується і Мустафи Джемілєва, і Рефата Чубарова. Тут використовуються незграбні КДБешні російські методи.

РБК-Україна: У вашій фракції ("Народний фронт", - ред.) вже прокоментували звинувачення компанії? У вас були розмови з керівництвом фракції на цю тему?

Георгій Логвинський: Послухайте, та хто ця кампанія така, щоб її інтереси, її аферистські схеми народні депутати України повинні були б обговорювати на фракції? Чи не забагато честі?

Я обов'язково розставлю всі крапки над "і" у цій історії. Я впізнаю і назву всі прізвища причетних до цієї грандіозної міжнародної афери. І ніяка вивіска не врятує. Більш того, я вже звернувся до багатьох авторитетних асоціацій та адвокатів з проханням розкрити всі документи по цій справі. Незалежні експерти дадуть оцінку справі і скажуть, рейдерство це чи ні. Вже є один експертний висновок, що рейдерства не було. І це, повірте, тільки початок.

На рівні "Народного фронту" я знаю, що деяким депутатам прийшли брехливі звернення, де написано, що я рейдер. Кожній особі, яка до мене звернеться, я готовий показати всі документи, я отримав на це дозвіл від своїх колишніх колег.

РБК-Україна: І як депутати відреагували?

Георгій Логвинський: По-різному. Хтось посміявся, хтось запропонував залучити мерзотників за наклеп до відповідальності і подати позов про захист честі, гідності та ділової репутації.

РБК-Україна: Тобто, вам вже відомо, від кого ці повідомлення приходять?

Георгій Логвинський: Ну звичайно. Це ж не анонімки. Це - сепаратистська "Кримська горілчана компанія", як я вже сказав. Я подав заяву про відкриття кримінальних проваджень за фактом того, що Аксьонов підробив свій диплом і написав про це на Фейсбуці. Рівно через годину після опублікування цієї викривальної і доведеної інформації, з'являється нова порція заказухи проти мене.

РБК-Україна: "Бельведер" заявляє, що розслідується кримінальне провадження за фактом перевищення повноважень арбітражним керуючим у ході продажу активів, що належать компанії. Вам щось відомо про існування такого розслідування?

Георгій Логвинський: Не знав, що "Бельведер" підробляє спікером українських правоохоронних органів і що саме громадськість від горілчаників дізнається про розслідування тієї чи іншої справи. Все це - повна нісенітниця. Як казав Геббельс, чим жахливіша брехня, тим швидше в неї повірять.

За нинішнім законодавством, для того, щоб відкрити кримінальне провадження, вистачає просто заяви. Справа вноситься до єдиного реєстру. Якщо є заява, що Іванов вкрав повітря на місяці, значить, за фактом крадіжки має бути відкрито кримінальну справу.

Що стосується кримінальних проваджень, про які ви запитали, то мені про них нічого не відомо. Я знаю, що на дії арбітражного керуючого була подана скарга до Міністерства юстиції України. Воно провело перевірку і встановило відсутність порушень в його діях.

РБК-Україна: А ви якось реагуєте на звинувачення у ЗМІ?

Георгій Логвинський: У мене є права і підстави подати на наклепників позов до суду і притягнути їх до відповідальності. А в ЗМІ я постараюся донести свою позицію і розповісти всю правду про міжнародних аферистів.

Другу частину інтерв'ю з Георгієм Логвинським як заступником голови Міжвідомчої робочої групи Кабінету міністрів з питань відшкодування втрат, завданих тимчасовою окупацією частини території України читайте на РБК-Україна завтра, 25 вересня

Розмовляла Христина Смачило