Медведєв назвав справу Тимошенко "внутрішньою справою України"

Російський Президент Дмитро Медведєв назвав судовий процес над Юлією Тимошенко внутрішньою справою України, але відзначив, що в українського правосуддя не має бути антиросійського підтексту.

Російський Президент Дмитро Медведєв назвав судовий процес над Юлією Тимошенко внутрішньою справою України, але відзначив, що в українського правосуддя не має бути антиросійського підтексту. Про це повідомляє ВВС.

"Я б хотів, щоб правосуддя, яке здійснюється зараз українськими судами, було повністю засноване на українському законодавстві, щоб у тих вироків, які приймаються судом, не було політичного або антиросійського виміру", - сказав Медведєв на прес-конференції в Донецьку 18 жовтня.

Крім того, як зазначив Медведєв, він хотів би, щоб "в результаті тих чи інших актів суду не ставилися під сумнів міжнародні зобов'язання як в області публічного права, так і в області міжнародного приватного права".

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. У Росії вважають, що справа Тимошенко використовується українськими властями для тиску на РФ у переговорах щодо газових питань.

Після оголошення вироку прем'єр-міністр Росії Володимир Путін сказав, що небезпечно і контрпродуктивно ставити під сумнів газові домовленості між Росією і Україною. Він зазначив, що може судити про обвинувальному висновку щодо українського екс-прем'єра тільки за повідомленнями ЗМІ, які повідомляли, що Тимошенко отримала 7 років за підписані контракти по газу. "Тимошенко не підписувала ці контракти, їх підписували господарюючі суб'єкти двох країн. І найголовніше, ці контракти були підписані в повній відповідності із законодавством РФ і України та міжнародними нормами", - підкреслив глава російського уряду. Путін відзначив, що при підготовці цих документів Росія виходила з практики, яка склалася з іншими партнерами, у тому числі і по формулі ціни на газ. Він додав, що при цьому Росія розділила контракти на постачання газу Україні і на транзит газу в Європу через її територію.

Раніше на судовий вирок, винесений Тимошенко, відреагував Російський МЗС. Там відзначили, що в історії з судом над Тимошенко наголошується очевидний антиросійський підтекст. "Не можемо у зв'язку з цим не відзначити і очевидний антиросійський підтекст у всій цій історії. По суті справи Тимошенко судили за діючі і ніким не скасовані угоди між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", що юридично зобов'язують сторони", - підкреслили в російському зовнішньополітичному відомстві.

13 жовтня СБУ порушило нову кримінальну справу проти Тимошенко. Вона звинувачується в тому, що будучи Президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренка, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. Зазначимо, 14 жовтня видання "Комерсант-Україна" писало, що для уряду Росії стало несподіваним" використання листа Міноборони РФ для заведення кримінальної справи стосовно Тимошенко.

Зазначимо, крім цих двох справ проти Тимошенко також порушені справи щодо коштів, отриманих у рамках Кіотського протоколу по продажу квот на викиди парникових газів, і щодо зловживання при закупівлі урядом за завищеною ціною 1000 автомобілів швидкої допомоги, що призвело до збитків держави в 50 млн грн. Сьогодні Янукович заявив, що проти Тимошенко є ще кілька справ, деякі з яких ще не були оприлюднені, оскільки досі триває слідство.

На Київ через це обрушився шквал критики з боку ЄС. Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично мотивованим, заявив і Президент Європарламенту Єжи Бузек. Сьогодні ЄС скасував візит Януковича до Брюсселя, намічений на 20 жовтня, у зв'язку з позицією української влади з приводу справи Тимошенко.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся