ua en ru

Китай став найбільшим споживачем енергії за підсумками 2009 р

Автор: RBC.UA
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) опублікувало доповідь по споживанню енергоносіїв, з якого випливає, що найбільшим споживачем енергії за підсумками минулого 2009 р. став Китай.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) опублікувало доповідь по споживанню енергоносіїв, з якого випливає, що найбільшим споживачем енергії за підсумками минулого 2009 р. став Китай, передає РБК з посиланням на Reuters.

Піднебесна за минулий рік спожила 2,252 млрд т нафтового еквівалента (вугілля, нафти, газу та електроенергії), обігнавши лідера минулих років США приблизно на 4%.

МЕА в своїй доповіді зазначає, що представлені дані носять попередній характер, проте тренд, що сформувався в них, цілком очевидний. Так, у 2000 р. США споживали енергії вдвічі більше, ніж КНР. Проте всього за 10 років Китай наздогнав і перегнав Сполучені Штати за цим показником.

На думку експертів МЕА, вихід Китаю на перше місце по енергоспоживанню стався раніше, ніж це прогнозували фахівці. У МЕА це пов'язують з успіхами США з впровадження енергозберігаючих технологій, тоді як Китай не особливо в цьому досяг успіху.

Тим часом сам Китай від такого почесного титулу відмовляється, стверджуючи, що не можна цілком покладатися на дані МЕА.

На думку представника китайського Національного управління з енергетики Чжоу Сяну, цифри МЕА по споживанню енергії в країні завищені і не заслуговують великої довіри. При цьому власних оцінок споживання енергоносіїв у КНР він не навів.

"Ми вважаємо, що МЕА не до кінця розуміє ситуацію в Китаї, зокрема зусилля, що докладаються для енергозбереження, скорочення шкідливих викидів і розробки нових альтернативних джерел енергії", - заявив він.

Чжоу Сян підкреслив, що саме в Китаї найшвидшими темпами у світі зростає вітрова енергетика, будується найбільше атомних станцій, найширше використовується сонячна енергія для нагріву води, а також найбільш розвинена гідроенергетика.

Відзначимо, Китай в останні роки планомірно претендує на те, щоб в економічному плані вийти на перше місце у світі. ВВП КНР приростає високими темпами, країна міцно зайняла третє місце за обсягами економіки (після США і Японії) і поступово відбирає титули з приставкою "найбільший у світі" у своїх суперників.

Нагадаємо, темпи зростання китайської економіки в II кварталі ц.р. склали 10,3% у річному вирахуванні. Темпи зростання промвиробництва в червні склали 13,7%, а за підсумками травня промвиробництво в КНР зросло на 16,5%. При цьому темпи зростання інфляції знизилися в червні до 2,9% у річному вирахуванні. За підсумками травня зростання споживчих цін у Китаї було зафіксоване на рівні 3,1%.

Також нагадаємо, що за підсумками минулого року зростання китайського ВВП склало 9,1%. У реальних цінах обсяг економіки Піднебесної склав в 2009 р. більше 5 трлн дол. За підсумками I кварталу поточного року китайська економіка виросла на 11,9% у річному вирахуванні, а її обсяг склав 8,06 трлн юанів (1,19 трлн дол.). У 2010 р. прогнозується зростання китайської економіки на рівні 8%.