Новим головою Європарламенту (ЄП) обраний Мартін Шульц - представник німецьких соціал-демократів. Шульц змінив на цій посаді поляка Єжи Бузека, термін повноважень якого закінчився в грудні 2011 р.
Новим головою Європарламенту (ЄП) обраний Мартін Шульц - представник німецьких соціал-демократів. Шульц змінив на цій посаді поляка Єжи Бузека, термін повноважень якого закінчився в грудні 2011 р.
Шульц отримав 387 голосів депутатів ЄП, а значить, був обраний вже в першому турі голосування. Про це на пленарній сесії вищого законодавчого органу ЄС оголосив тепер уже колишній глава ЄП Бузек.
До цього часу Шульц очолював фракцію "Прогресивного альянсу соціалістів і демократів" (S&D), яка була другою за чисельністю в ЄП.
У своєму виступі перед депутатами Шульц повідомив про наміри домагатися в ході своєї діяльності більшої євроінтеграції і приймати більше політичних рішень, спрямованих на боротьбу з фінансовою кризою.
Варто зазначити, що Бузек неодноразово критикував дії української влади, зокрема заявляв про вибірковість правосуддя в Україні і закликав звільнити екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.
Шульц народився в 1955 р. Після закінчення університету він почав працювати в книжковій торгівлі, в 1982 р. відкрив свій магазин, в якому пропрацював 12 років. У 19 років він вступив в соціал-демократичної партії Німеччини, в 31 рік зайняв посаду мера м.Вюрзелена в землі Північний Рейн-Вестфалія, на якій пропрацював 11 років. В 1994 р. він був обраний у Європарламент. У 2004 р. став головою соціалістичної фракції Європарламенту - "Прогресивного альянсу соціалістів і демократів".
Зазначимо, що Шульц також відомий своєю гострою критичною риторикою. Широкий резонанс викликав інцидент з його участю, що стався в 2003 р. Тоді під час свого виступу в Європарламенті прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі парирував допущені німецьким депутатом в свою адресу критичні зауваження, запросивши його знятися у фільмі в ролі охоронця концтабору. Подібні ремарки викликали обурення з боку Німеччини. Інцидент, здавалося, був вичерпаний після телефонної розмови Берлусконі з канцлером ФРН Герхардом Шредером, однак пізніше італійський прем'єр заявив, що не вибачався перед Німеччиною, а лише "висловив співчуття" у зв'язку з тим, що його жарт був неправильно протрактований.