Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) може застосувати санкції до України. Про це на підсумковій прес-конференції заявила співдоповідач ПАРЄ Маіліс Репс, передає кореспондент РБК-Україна.
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) може застосувати санкції до України. Про це на підсумковій прес-конференції заявила співдоповідач ПАРЄ Маіліс Репс, передає кореспондент РБК-Україна.
"По відношенню до України дійсно можуть бути застосовані санкції. Наприклад, ми знаємо, що таких санкцій існує багато", - заявила Репс.
За її словами, якщо Україна і далі не буде представляти конкретних результатів в частині виконання резолюцій, "Україна можуть позбавити права голосу в рамках ПАРЄ".
Також сьогодні ПАРЄ просила надати конкретні результати виконання Україною своєї резолюції. За словами Репс, ПАРЄ бачить наміри України на шляху виконання вимог ПАРЄ, але "поки це тільки обіцянки, а ми просимо, щоб нам були надані конкретні результати".
Крім того, Майліс Репс зазначила, що моніторинговий комітет ПАРЄ здивований позицією міністра закордонних справ Костянтина Грищенка про можливість невиконання резолюції.
"Сьогодні ми зустрілися з міністром закордонних справ і ми здивовані тим, яку позицію він відстоює. А саме він кілька разів підкреслив, що Україна може робити все, як вона вважає за потрібне", - сказала вона.
Нагадаємо, ПАРЄ на своєму засіданні 26 січня прийняла резолюцію про стан демократії в Україні.
Головними пунктами в прийнятій резолюції "Функціонування демократичних інститутів в Україні" є вимоги ПАРЄ про виключення з Кримінального кодексу статей, за якими були засуджені колишні державні чиновники, зокрема прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, а також можливість введення санкцій щодо України, якщо вимоги асамблеї щодо кримінального переслідування колишніх членів уряду не будуть виконані.
У зв'язку з цим асамблея закликала моніторинговий комітет продовжувати пильно відслідковувати ситуацію і пропонувати будь-які подальші дії, які можуть знадобитися в залежності від ситуації, аж до застосування санкцій щодо України.
Додамо, що в грудні на засіданні моніторингового комітету ПАРЄ була прийнята резолюція з Україною, в якій ПАРЄ висловила побоювання з приводу переслідування опозиційних лідерів.
Парламентська асамблея - один з двох головних статутних органів Ради Європи, консультативний орган, що складається з представників парламентів всіх держав-членів. ПАРЄ є найстаршим в Європі органом міжпарламентської співпраці.