Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) має підстави вважати, що Іран проводить секретні експерименти, основною метою яких є отримання ядерної зброї. Про це йдеться в доповіді організації, що вже направлена до Ради Безпеки ООН, передає Associated Press.
Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) має підстави вважати, що Іран проводить секретні експерименти, основною метою яких є отримання ядерної зброї. Про це йдеться в доповіді організації, що вже направлена до Ради Безпеки ООН, передає Associated Press.
Згідно зі звітом, на підставі інформації, отриманої від розвідувальних служб і спостерігачів, експерти агентства зробили висновок, що деякі дослідження безумовно носять мирний характер, проте "інші призначені для створення ядерної зброї". Крім того, в звіті є дані про те, що Ісламська Республіка проводить розробки засобів доставки, наприклад, боєголовок для ракет.
Тегеран вже відреагував на цей документ, заявивши, що він "написаний під диктовку США". Президент республіки Махмуд Ахмадінежад назвав чинного главу МАГАТЕ Юкіо Амано "пішаком в американських руках", а дані про секретні об'єкти - "м'яко кажучи, не відповідають дійсності".
Варто зазначити, що на підставі доповіді міжнародного агентства до Ірану можуть бути застосовані різні санкції дискримінаційного характеру, що може ускладнити і без того напружену ситуацію в регіоні Близького Сходу та Середньої Азії.
Раніше сьогодні повідомлялося, що МАГАТЕ виявило в Ірані секретну базу, де Ісламська Республіка, імовірно, проводила випробування компонентів ядерних боєголовок.
Представники Ірану, дізнавшись про підготовку звіту МАГАТЕ, негайно назвали його "фальшивкою". Повідомлялося, що Великобританія і США сумніваються, що факти, представлені агентством, зможуть змусити Росію і Китай зняти вето з більш серйозних економічних санкцій, що можуть загрожувати Ірану.
Згідно з цими даними The Guardian, з 2004р. рівень іранських ядерних досліджень знизився з безпосереднього конструювання та випробування бойових компонентів до комп'ютерного моделювання.
Газета The Times, у свою чергу, пише, що іранські вчені працювали не лише над боєголовками, а й над балістичними ракетами, здатними нести ядерний заряд. Нагадаємо, напередодні стало відомо, що іранська влада для розробки ядерної програми залучала іноземних вчених.
Незважаючи на те, що відносно Ірану вже діють численні санкції, в останні місяці ізраїльські ЗМІ активно пророкують силову акцію проти цієї країни, до якої нібито все більше схиляється прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Днями Президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що Іран стане володарем ядерної зброї, можливо, вже в 2012 р., тому уряд Ізраїлю наближається до вибору силового методу усунення цієї загрози.
6 листопада міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе заявив, що спроба вирішити іранську ядерну проблему військовим методом викличе дестабілізацію обстановки на Близькому Сході і призведе до непоправних наслідків. Міністр також підтвердив позицію, озвучену раніше Президентом країни Ніколя Саркозі, що Франція не залишиться осторонь, якщо Іран буде загрожувати безпеці Ізраїлю.
Сьогодні міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак спростував інформацію про намір єврейської держави завдати удару по ядерних об'єктах Ірану, але порадив останньому бути готовим до "незручних ситуацій".
Нагадаємо, США звинувачують Іран в прагненні розробити ядерну зброю. У Тегерані заявляють, що мета ядерної програми - винятково мирна. На думку західних експертів, Іран активно проводить випробування нових видів озброєння, щоб у черговий раз продемонструвати свою позицію, на випадок, якщо західні країни, а саме США, продовжать чинити тиск на Тегеран.
Рада безпеки ООН чотири рази вводила міжнародні санкції щодо Ірану. Відповідно до резолюцій, проти Тегерана введено ембарго на торгівлю зброєю, з рядом іранських компаній заборонено торгівлю і фінансові операції.