Іран володіє запасами низькозбагаченого урану, яких достатньо для того, щоб створити кілька ядерних бомб. Про це сьогодні повідомив представник місії США в МАГАТЕ Роберт Вуд.
Іран володіє запасами низькозбагаченого урану, яких достатньо для того, щоб створити кілька ядерних бомб. Про це сьогодні повідомив представник місії США в МАГАТЕ Роберт Вуд, повідомляє Reuters.
"Іран збільшив вироблення низькозбагаченого урану. Немає таких мирних цілей, для яких потрібні такі запаси або прискорення програми. І ми хочемо відзначити, що такої кількості низькозбагаченого урану достатньо для створення декількох ядерних бомб", - йдеться в заяві Роберта Вуда.
Зазначимо, що останній щоквартальний звіт Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) по Ірану свідчить про те, що Тегеран як і раніше відмовляється надавати всю інформацію про свою ядерну програму.
Про зміст звіту, представленого в понеділок на засіданні Ради керуючих МАГАТЕ у Відні, повідомили у вівторок представники американської місії в агентстві. За їх словами, в документі підкреслюється, що Іран продовжує здійснювати і розвивати такі процеси, як збагачення урану, на припиненні якого наполягає Рада Безпеки ООН.
У понеділок глава МАГАТЕ Юкія Амано закликав іранську владу підписати угоду, що дозволить міжнародним експертам отримати доступ до об'єктів і документів, що мають відношення до ядерних розробок країни. За словами Амано, черговий раунд переговорів з іранської делегацією відбудеться наступного тижня.
В кінці травня директор Організації з атомної енергії Ірану Ферідуна Аббасі повідомив, що Іран планує побудувати дві нових атомних електростанції (АЕС), у тому числі одну в провінції Бушер, де вже працює перша іранська АЕС.
Початок будівництва другої Бушерської АЕС заплановано на наступний рік. Глава Організації з атомної енергії також заявив, що до кінця 2012 р. діюча АЕС "Бушер" буде введена в промислову експлуатацію на повну потужність.
Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ раніше повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран пригрозив перекрити Ормузьку протоку, через яку проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3-го лютого верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції та погрози Заходу.
Крім того, іранські військові заявили про готовність завдати удару по будь-якій території, що буде використана для завдання удару по Ісламській Республіці.
Американська розвідка не сумнівається, що Іран здатний створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. У той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт.
Слід зазначити, що за неофіційною інформацією, Ізраїль також володіє ядерною зброєю.
Зазначимо також, що глава ЦАХАЛ Бенні Ганц вважає, що 2012 р. буде критичним в плані іранської загрози і ізраїльська армія готова в разі необхідності завдати ударів по ядерних об'єктах Ірану.
Також в США заявляли, що якщо іранську ядерну проблему не вдасться вирішити дипломатичними методами, вони можуть завдати удару по Ірану.