На сьогоднішній день ті вимоги, які висувалися України для надання двох кредитів у розмірі 500 млн дол. і 350 млн дол. з ведення реформ, поки не виконані. Про це заявив координатор фінансових проектів Світового банку по Україні, Білорусії і Молдавії Маріус Вісмантас.
На сьогоднішній день ті вимоги, які висувалися України для надання двох кредитів у розмірі 500 млн дол. і 350 млн дол. з ведення реформ, поки не виконані. Про це на сьогоднішньому круглому столі заявив координатор фінансових проектів Світового банку по Україні, Білорусії і Молдавії Маріус Вісмантас, передає кореспондент РБК-Україна.
Він також підкреслив, що на сьогоднішній день Світовий банк продовжує роботу над наданням Україна даних кредитів. "У принципі, ми працюємо над двома кредитами, які повинні надати бюджету. Вони розподіляються на 500 і 350 млн дол. Над цими двома кредитами ми працюємо вже протягом двох років", - заявив М.Вісмантас.
Говорячи про кредит, що надається для розвитку фінансового сектору, представник Світового банку підкреслив, "для того, щоб повністю здійснити раніше обговорену програму, залишилося зробити один або два кроки з реформування. З боку Національного банку була проведені дуже суттєва робота, і залишаються ще незробленим два ключових заходу - це прийняття закону про консолідований нагляд, і закону про реформування фонду гарантій ".
М.Вісмантіс зазначив, що на даний момент триває робота в цьому питанні з керівними структурами.
Раніше представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що причиною ненадання Міжнародним валютним фондом (МВФ) кредиту Україні на сьогодні є ще ряд вимог, які в цілому складаються з 4-х пунктів. Зокрема, за словами М.Альєра, мова йде про незавершеність пенсійної реформи, приведення дефіциту "Нафтогазу" в рамки 3% ВВП, коригування тарифів на газ та опалення, а також необхідність скасування зобов'язання НБУ закуповувати рекапіталізаційні облігації протягом 5 днів за їх номінальною вартістю. На думку М.Альєра, наступний транш МВФ в Україну може надійти тільки "після того, як Україна виконає ці чотири вимоги".
Нагадаємо, на початку березня ц.р. Україна ЄС і Світовий банк домовилися про врегулювання конфлікту, що виник після прийняття поправок до закону про держзакупівлі, через які Брюссель призупинив виділення Києву бюджетної підтримки. Зокрема, тоді Київ погодився внести в законодавство про держзакупівлі зміни, при цьому поправки не обмежаться скасуванням доданих в січні норм.
Відзначимо, про ускладнення у взаєминах України ЄС і СБ стало відомо в кінці лютого. Брюссель вирішив призупинити виділення Києву бюджетної підтримки на фінансування програм у секторах енергетики, енергоефективності, транспорту та екології. Причиною конфлікту стало прийняття в січні змін до закону "Про державні закупівлі", якими було запроваджено низку винятків з тендерних процедур, у тому числі при закупівлі газу, електричної та теплової енергії, а також послуг з їх транспортування.